Dr. Ender Saraç’dan anti-aging tüyoları

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
AKCİĞER
Oksijen bizim en önemli anti-aging iksirimiz. Çünkü uzun bir yaşam için her hücre oksijene ihtiyaç duyuyor. Eğer akciğerlerimiz fonksiyonunu yerine getiremezse atmosferdeki oksijeni kan dolaşımına nakledemiyor, bunun sonucunda her şeyden önce kendimizi yorgun ve bitkin hissediyoruz.

Genç kalması için: Bilim adamları yaptıkları çalışmalar sonucunda; beyaz şarap içenlerin daha sağlıklı akciğerlere sahip olduklarını tespit etiler. Ancak günde 0.21 ml'den fazla beyaz şarap tüketmeyin. Aksi halde mide, bağırsak ve akciğeriniz bundan olumsuz yönde etkilenir. Ayrıca yemeklerinizi haftada 2-3 kez kırmızı biber serpin. Çünkü kırmızıbiber akciğerdeki kan dolaşımını hızlandırır, böylece performansınız yükselir. En önemlisi de her gün nefes egzersizi yapın: Bunun için karın ve göğüs kafesinizi oksijenle doldurmalı, ardından boşaltmalısınız. Günde 16-20 kez nefes egzersizi yapmanız en etkili sonucu verir. Eğer soğuk algınlığı nedeniyle akciğeriniz zayıf düşmüşse; 2 yemek kaşığı kekiği 2 litre suda kaynatın. Ardından başınızı içinde kekikli sıcak su bulunan kaba uzatın, üzerinizi de havlu ile örtün. Bu pozisyonda 10 dakika boyunca burnunuzdan ve ağzınızdan derin nefes alıp, verin.
YORUMLAR

Şaka mı bu? Kalçalar öne bakacak şekilde nasıl durulur :)

sevmix 09.12.2009 10:51:52
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.