Dr. Ender Saraç’dan anti-aging tüyoları

Güncellenme tarihi:
KALP
Bu gerçeği her kadın bilmeli: Doğum kontrol hapı ile sigaranın kombinasyonu kalp damar hastalığına yakalanma riskini 20 kat artırıyor! Göğsün sol bölgesinde gelişen ağrı da tehlikede olduğunuzu işaret ediyor. Aynı zamanda sık sık yoruluyorsanız bir kardiyoloji uzmanına başvurmayı asla ihmal etmeyin.

Genç kalması için: Yaşamsal önem taşıyan kalbin düzenli çalışabilmesi için bu üç önemli değere dikkat etmelisiniz: Kan basıncı 140/85 mmHg'den, kötü huylu kolesterol LDL 130 mg/dl'den yüksek, trigliserid değeri de 200 mg/dl'den yüksek olmamalı. Sağlıklı bir yaşam için daha fazla egzersize ihtiyacınızın olup olmadığını ise nabzınız aracılığıyla öğrenebilirsiniz: 60 saniye boyunca hızlı hareketlerle merdiveni çıkıp, inin. Ardından nabzınızı ölçün. Eğer nabzınız dakikada 86'nın üzerinde atıyorsa, bu, daha fazla hareket etmeniz gerektiğini gösteriyor: Nabzınızı, haftada 3 kez, en az 20 dakika boyunca hızlandırın. Kolesterol değeriniz yüksek mi? O zaman günde 30 gram ceviz yiyerek kolesterolünüzün düşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Yayın tarihi: 16.11.2009
54810
YORUMLAR

Şaka mı bu? Kalçalar öne bakacak şekilde nasıl durulur :)

sevmix 09.12.2009 10:51:52
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.