Dr. Ender Saraç’dan anti-aging tüyoları

Güncellenme tarihi:
BÖBREKLER
Boşaltma sisteminin önemi bir bölümünü oluşturan böbreklerin; zararlı maddeleri idrar yoluyla vücuttan dışarı atmak, kanın asit-baz dengesini sabit tutmak, vücudun su ile elektrolit dengesini sağlamak gibi çok önemli işlevleri vardır. Eğer böbreklerimiz görevlerini yeterince yapamazsa, yaşamı tehdit eden böbrek yetmezliği sorunu ortaya çıkabilir.

Genç kalması için: Böbreklerinizi sağlıklı tutmak için bol bol su içmeye özen gösterin. Günde en az 2 lire su tüketirseniz, böbreklerinizin çalışmasını güçlendirir, onun vücudunuzu atık ve toksik maddelerden temizleyici özelliğine katkı sağlarsınız. Uzmanlara göre; idrarınızın açık renkte ve berrak olması, yeterli su içtiğinizin en önemli işareti. En ideali ise mineral suyu içmeniz. Soğuk havalarda ise böbreklerinizi sıcak tutmaya bakın. Aksi halde bu bölgede yeteri kan dolaşımı sağlanamaz ve böbrekleriniz de fonksiyonlarnı yeterince yerine getiremez. Böbreklerinizi korumak için az yağlı beslenmeye ve tuzdan da uzak durmaya da dikkat edin. Uzmanlar, sağlıklı bir yaşam için tuz tüketimini günde 6 gram ile sınırlandırmanız gerektiğini hatırlatıyorlar.
Yayın tarihi: 16.11.2009
54806
YORUMLAR

Şaka mı bu? Kalçalar öne bakacak şekilde nasıl durulur :)

sevmix 09.12.2009 10:51:52
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.