Kedilerin De Burcu Olur!

Güncellenme tarihi:
Başak Burcu Kedisi

Mükemmel derecede evcimen bir kedidir. Ama yiyecek içecek konusunda çok titizdir. Her şeyi yemeyebilir. Su ve yemek kabının temiz olması, onun için çok önemlidir. Beslenme tarzındaki ani değişikliklerden ya da ağır kokulu yiyeceklerden hoşlanmaz. Konserveler ya da yemek artıkları ona göre değildir.

Kumu temizlenmediği sürece, tuvaletini yapmayı erteleyecektir. Sürekli kendisini yalayıp temizlenen cinsten bir kedidir. Etrafı temiz olmadığında, gerginleşebilir ve bunu istemediğini belli eder. Evde haşerat barındırmaz. Bahçeye çıktığında da böyledir. Pis veya zararlı hayvanları yok etmek, böylelikle etrafı temiz tutmak için programlanmış gibidir.

Son derece yardımcı bir kedidir. Özürlüler, körler, sağırlar için iyi bir arkadaş olabilir. Onu biçimlendirmek, form vermek kolaydır. Söz dinler. Bütün gün uyuşuk biçimde yan gelip yatan türden bir kedi değildir. Güne erken başlar ve gün boyunca da aktif olur. Erkenden kendisine yemeğini veren bir sahibi olması onu çok mutlu edecektir. Yemeğinin düzenli bir şekilde verilmesinden mutlu olur.

Son derece zekidir. İstediği şeyi sahibine belli edecektir. Ekstra bir ilgi beklemez. Dışarı çıktığında, arkadaşlık edeceği kedileri titizlikle seçecek, temiz olanları tercih edecek, kirli hayvanlardan uzak duracaktır. Fizik olarak bakımlıdır ve sırım gibi olmak hoşuna gider.

Aşırı kilo almaya meyilli değildir. En hassas yeri bağırsaklarıdır. Bazı zamanlarda karın bölgesinde şişkinlik olabilir.
Yayın tarihi: 15.03.2017
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.