Hint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum Analizi

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Hint Astrolojisi'nde Arudha yükselen ve Upapada yükselen adı verilen farklı enerji noktaları vardır. Arudha yükselen kişinin imajını, dışarıdan nasıl algılandığını gösterir. Kişinin maddi hayata bakışı da Arudha yükselen adı verilen noktadan analiz edilir.

Upapada yükselen ise manevi ve ruhsal hayata bakış açımızı belirler. İki kişi arasında bu noktaların uyumlu durumda olması mükemmel bir ilişki göstergesidir.

Uyum analizlerinde Hint Astrolojisi'nin kendine özel puanlama teknikleri de vardır. Uyum puanı en fazla 36 olabilir. Bu puanlamada 24 ve üzeri olan her puan uyumlu kabul edilir. Burada keyifli bir ilişki için uyum puanının 36'ya çok da yakın olmaması gerekir.

Uyum puanı çok yüksek çıkarsa eşlerin hayattan tüm beklentilerinin benzer olacağı kabul edilir ve çiftlerin birbirlerine bir şey katamayacakları öngörülerek sıkıcı bir ilişki yaşanabileceği düşünülebilir.

Hint Astrolojisi'nde çok önemli yer tutan Takımyıldızlar'ın da (Nakshatra) uyum analizinde önemli bir yeri vardır. Erkeğin ve kadının doğum haritalarında Ay'ın yerleştiği takımyıldızlar kişilerin hayata yaklaşımlarını belirleyen faktörlerden biridir.

Uyum ve ilişki analizinde kullanılan teknikler burada yazılanlarla sınırla olmayıp çiftlerin aşk ve eğlence hayatlarını temsil eden 5. Evleri ve evlilik hayatlarını temsil eden 7. Evlerinin analizleri de yapılmalıdır.

İki kişi arasındaki uyum oldukça iyi olsa da bazı zaman aralıklarında ilişkideki uyum bozulabilir. Hayattaki olayların zamanlaması gösteren ve hiç bir astrolojik sistemde olmayan "Gezegen Periyotları" ilişkinin başlama, bitiş tarihleri gibi bilgileri bizlere gösterebilmektedir.

Yazan: Hint Astroloğu Uğur Emecan
122653
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.