Hint Astrolojisi'nde Karmik Eşiniz ve Uyum Analizi

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Karmik Eş ve Birbirinden Kopamayan Çiftler :

Hint Astrolojisi'nde Ay Düğümleri adı verilen gölge gezegenlerin etkileri bizim karmamız hakkında önemli bilgiler verir. İlişki ve uyum analizlerinde de çok özel etkileri olan bu gezegenler, beraberlik yaşayacağımız kişilerle karmik bağlarımızı gösterebilir.

Mitolojide Ejderhanın Başı (Rahu) ve Ejderhanın Kuyruğu (Ketu) adı verilen Ay Düğümleri erkek ve kadın haritasında özel bir ilişki içinde iseler "Karmik Eş" tanımlaması yapmak mümkündür.

Erkek haritasındaki Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ve kadın haritasındaki Ketu (Güney Ay Düğümü) aynı burçta yerleşerek kavuşum yaparlarsa, bu iki kişinin karmik bir bağ ile birbirlerine bağlandıklarına inanılır.

Erkek haritasınki Ketu ile kadın haritasındaki Rahu'nun kavuşumu da aynı etkiyi verir. Bu tür gezegensel yerleşimlere sahip kişiler kolay kolay birbirlerinden kopamaz.

İlişkide diğer nedenlere bağlı olarak ayrılık yaşansa da hayat bu iki insanı tekrar bir araya getirebilir. Bu etkiye Ay Düğümlerinin ters kavuşumu adı verilir ve genellikle erkek - kadın arasında yaklaşık 9 yaş fark olduğunda ortaya çıkar.

Benzer bir etki de kadın ve erkek haritasındaki Ay Düğümleri'nin birbirleriyle üçgen açı içinde olduğu durumlarda çıkar. Bu açı da kişilerin arasında yaklaşık 4,5 yaş fark olduğu durumlarda meydana gelir. Çok sık rastlanmayan bir durum olsa da çok güçlü bir bağ oluşturur.
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.