En Sağlıklı Burç Hangisi?

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Yay

Yay burcu karaciğer, uyluk ve dişleri yönetir. Hareketli olan Yay insanları, gerekli fiziksel ve zihinsel egzersizleri yapmazlarsa zor hareket ederler. Bu durum özellikle kadınlarda kalça ve uylukların fazla kilo almasına neden olur.

Yay burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları; Oldukça uzun boylu, geniş alınlı, yakışıklı tiplerdir. Saçları genellikle kahverengi, tenleri pembe-beyazdır.

Yay burcu insanlarının zayıf noktalarından biri sinir sistemleridir. Açık hava eylemlerini ve sporu çok sevdiklerinden, sinirsel enerjilerinin yüksek hem de sabırsız olmaları onların bu alanda kazaya uğramalarına neden olabilir.

Güçlerini iyi kullanmaya ve dinlenmeye özen göstermezlerse hastalanabilirler. Yaylar genellikle romatizma ağrıları çekerler. Sinirlilikten doğan hastalıklara yatkındırlar; oysa kendilerini kolay toplarlar. Genel olarak çok yemezler. Biçimlerini korur, yaşlanıncaya dek formdan düşmez, şişmanlamazlar.

Yay burcu kalça ile üst bacakları yönetir. Yaylar romatizmaya neden olabilecek koşullarla soğuk algınlığına korunmalı, enerjilerini dengeli kullanmaya çalışmalıdırlar.
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.