Burcunuzun Şeytan Tarafı Ne Söylüyor?

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Başak

İhtiyaçlarınızı ve duygularınızı kafanızın içinde bir türlü tam olarak oturtamadığınızdan sürekli kendinizi eleştirir, mükemmel olmadığınızı düşünebilirsiniz. Nasıl biri olduğunuzdan daha çok, nasıl olmanız gerektiğini düşünür, boş yere kendinizi üzebilirsiniz.Sürekli başkalarının yükselişine tanık olursunuz. Radikal gelişimlere kapalı durabilirsiniz. Bu yüzden de çoğunlukla ikincil roller üstlenebilirsiniz. Kendinizde ve başkalarında sürekli eleştirecek bir şeyler bulur, her uyarıya açık ve sinirli bir biçimde tepki gösterebilirsiniz. Reddedilmekten hiç hoşlanmaz, kırılmaktan oldukça korkabilirsiniz. Gereksiz bir sürü işi üstlenir, sonra da zamansızlıktan şikayet edebilirsiniz. Çoğu zaman utangaç, oldukça huzursuz, sağı solu belli olmayan bir insan haline gelebilirsiniz. Kendi öneminiz hakkında net bir fikriniz yok gibidir. Birileri iyi olduğunuzu söylese bile buna inanmakta zorluk çekebilirsiniz. İlla her şeyi düzene sokmak, pürüzleştirmek zorunda gibisinizdir. Size göre mükemmelliğin sınırı yok gibidir.

Yeni bir gelişmeye ancak yıllar sonra alışabilir, herşeyi didiklemeden rahat edemeyebilirsiniz. Herkesin kendisini eleştirerek doğruyu bulması gerektiğine inanır. Kusurları, aksaklıkları herkesten önce görür, bu yüzden de rahat edemeyebilirsiniz. Yardım etmeye bayılır, hatta bu yüzden gereksiz yüklerin altına girebilir. Bu yardımı istemediklerinde oldukça sıkılabilir bu kişileri anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Genellikle hataları, yanlışlıkları olan kişilerle ilişki kurar, onları düzeltmeye kalkışırsınız. Fakat partnerlerinizin çoğunluğu inatçı ve kendini kusursuz gören tiplerdir. Bu yüzden ilişkilerde kurban durumuna düşebilirsiniz.Her şeyi mutlaka doğru, faydalı şekilde yapmaya çalışır. Bu yüzden hayatın tadını çıkarmakta geç kalabilirsiniz. İçe kapanmaya yatkınsınızdır. Bazen kendi kendinizi bilerek cendereye sokabilirsiniz.İçinizden geldiği gibi davranamaz, herşeyi kontrol etmek ihtiyacı duyabilirsiniz.
150832
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.