Burcunuza Göre Hayatınızın Amacı

Güncellenme tarihi:
Kova Burcu

Bireyliğin geliştirilmesi, Kova'nın hedefi budur. Kova, toplumun kendisiyle ilgili beklenti ve planlarını kendi gerçek bireyliğinden ayırmak kendi hayatını yaşama hakkını savunmak için hiç bir desteğe ihtiyaç duymadan dünyanın önünde durmak ister. Kova'nın kaynağı dehası ve inatçılığıdır. Farklı düşünür. Ana akım dışındaki düşünce alanları onu mıknatıs gibi çeker. Tek stratejisi taviz vermeden kişisel özgürlüğünü ve bireyliğini korumaktır.

Kova, kimse onunla aynı fikirde olmasa bile seçimlerinin doğru olduğundan emindir. Kendisine doğru uzanmış, suçlayıcı parmaklara inatçılığı ile karşı durur. Aynı inatçılığı onun gölgesidir. Kendi hayatını biçimlendirmek konusunda direneceğine geleneksel rolü izler. Ve mevcut özgürlük duygularını daha güvenli görünen arenalarda sergiler. Dahi yok olur. Diğer gölgesi olan sembolik isyan başlar. Bireyliğini ve olağandışı deneyimler yaşama hakkını savunacağına bu enerjiyi anlamsız tuhaf davranışları savunarak harcar. Bireyliği gelişmeyince bu eksantrikliklerin arkasına gittikçe daha çok saklanır. Suni öz güvenine karşın mesafeli hatta belki soğuk gözlerin altında boşluk ve kayıp bir insan bulunur. Öğrenmesi gereken; gerçek gereksinmelerini ve dünyadaki gerçek amacını belirlemek, kabul edilme arzusu ve sosyalleşme uğruna bireyliğinden taviz vermeden kendini ifade etmektir.
Yayın tarihi: 15.01.2015
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.