Burçların Kimlik Belgeleri

Güncellenme tarihi: 21.12.2017
YAY (22 Kasım-20 Aralık)

Pozitif. Ateş Grubu. Erkek
– Anahtar Kelimeler: Genişlik. Serbestlik. Araştırıcılık.
– Yöneticisi: Neşe, bolluk, zenginlik temsilcisi Jüpiter
– Uğurlu Sayısı: 3
– Uğurlu Günü: Perşembe
– Uğurlu Taşları: Lazuli, turkuaz, lapis
– Uğurlu Renkleri: Mor, menekşe, mavi, leylak, erguvan
– Uğurlu çiçekleri: Süsen, leylak, benekli zambak, mor salkım, pembe karanfil, ortanca
– Uğurlu Kokuları: Şebboy, menekşe, nergiz, turunç, tarçın
– Madeni: Teneke
– İdeal Meslekleri: Filozof, hakim, avukat, profesör, yabancı diller uzmanı, yayıncı, konuşmacı, seyahat acentası elemanı, kütüphaneci, kitap pazarlamacısı, çevirmen.
– Sağlık: Yay burcu karaciğeri yönetir. Ayrıca uyluklar ve dişler de bu burcun yönetimi altındadır. Üst bacaklar da bu burçtan etkilenir. Sinir sistemleri biraz zayıftır. Sabırsızları bazı kazalara neden olur. Soğuk algınlığı ve romatizmaya sıkça rastlanır. Sinirsel hastalıklara da yatkındırlar. Karaciğerle ilgili rahatsızlıklara yakalanmaları olasıdır.
– Sevgi ve Aşk İliskileri: Evlilik ilişkisi pek Yay burcuna göre değildir. Yay burçlular macerasever ve kısıtlamalardan hoşlanmayan kişilerdir. Her türlü sevgi onlar için çekicidir. Değişik kişilerle aşk maceraları yaşayabilirler.
– Olumlu Özellikleri: Keyifli. Neşeli, iş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar, Felsefik. Özgürlüğüne düşkün. Dışa dönük. Dindar. Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.
– Olumsuz Özellikleri: Aşırı iyimser. Gürültücü. Sorumsuz. Kaprisli. Ani ilgi. Çabuk bıkmak. Sabırsızlık.
199591
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.