Burçlara uygun çalışma alanları

Güncellenme tarihi:
Yay

Yay burcu insanı her şeyi kendi deneyimleyerek öğrenir. Böylece kendi hayat felsefesini kendi geliştirir. Hayatın anlamını keşfedene kadar hayatı bir macera olarak algılar. O iyimser ve neşeli bir gezgindir. Daima daha uzaklara gitmeyi daha çok gelişmeyi hedefler. Özgürlüğüne son derecede düşkündür. Hayata değişik açılardan bakabilir. Yüksek idealleri olan inançlı bir insandır.

Son derece maceraperest, mistik, diplomatik biri olan Yay insanının birçok işte başarılı olacak yeteneği vardır. Ancak sıkılmaz sebat eder ve sevdiği kendine uygun gerçek alanı bulmuşsa başarılı olacaktır. Aksi halde daldan dala konar, mutlu bir çalışma hayatı olmaz. Gezgin, seyyah, din görevlisi, öğretim görevlisi, öğretmen, profesör, araştırmacılık gibi meslekler ona çok uygundur.

Din, felsefe bilimi konularına çok ilgi duyar. Öğrenirken öğretmeyi de sever. Hareketli bir meslek olan hosteslik de tam ona göre bir iştir. Konuşma ve yazma yetenekleri sayesinde sosyal yöneticilik, ticaret, basın, yayım alanı, oyun, mizah, fıkra yazarlığı ve siyaset gibi alanlarda da başarılı olacaktır.

Burcun olumsuz kullanımında sürekli yeni şeyler keşfetme heyecanı ile gerçek amacını unutma, Yanlış değerlendirmeler yapmak, aşırı iyimserlik,tedbirsizlik, gereksiz risk alma, mantıksız ve dogmatik düşünceler, kibir, kendini beğenmişlik, her şeyi bildiğini zannetme görülebilir. Yay insanı hedeflerinde tutarlı olmayı,kendi kapasitesini farkına vararak bunu zorlamamayı, sorumluluklarını yerine getirmeyi, kendine ulaşabileceği hedefler seçmeyi ve aşırı iyimserlikten kaçınmayı öğrenmelidir.
Yayın tarihi: 03.12.2013
167352
YORUMLAR

yaylar içn araştrmacılk evet ii.. ama biz kbirli deilzkiiiii :O

kbra Krnklq 08.05.2010 21:33:39

dogru yaa bende doktorum ve burcuma da uyguuuun....

kmnmgl 17.04.2010 13:41:38

evvett ben ikizlerim ve başarılı olmak için yaratıldımmm :P:P selin sen ne burcusun bakim :D

hakan 13.03.2010 17:41:48

Ewt ya çok doğruu:D

selin 13.03.2010 15:50:42
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.