Burçlara uygun çalışma alanları

Güncellenme tarihi:
Başak

Başak burçları son derecede tedbirli ve mükemmeliyetçidir. Hep uzun vadeli planlar yapar. Her şeyi her hangi bir hata olmaması için en küçük ayrıntısına kadar inceler. Son derece detaycı davranır. En doğrusunu yapabilmek için sistem geliştirir. Bütün bunları başkalarına en doğru hizmeti vermek amacıyla yapar. Yaptığı çalışmalarda son derece titizdir. Onların bu ayrıntıcılığı başkalarına anlamsız gelse de çalışmalarını sürdürürler. Hizmet sektöründeki her meslek, araştırma gerektiren her konu Başak için uygundur.

Araştırma alanları; tıbbın çeşitli dalları,biyokimya, öğretmenlik, hemşire, psikolog, sağlıkla ilgili çeşitli hizmetler, garsonluk, temizlik işlen uygun mesleklerdir. Hesap işleri, muhasebe, sekreterlik, eleştirmen, gözlemcilik, kütüphanecilik, arşiv, tarih, bulmaca hazırlama, yazarlık, espri yetenekleri gelişmiş olduğu için komedi yazarlığı veya komedyenlik Başak burcuna uygun mesleklerdendir.

Burcun olumsuz kullanımında kişi aşırı detaycı olması yüzünden bütünü göremeyebilir. Yine aşırı detaycılıktan kişi karar vermekte zorlanır.Hem kendini hem başkalarını acımasızca eleştirir. Vesvese ve endişeden hastalık hastası, kuruntulu , korkak biri haline gelebilir. Başak insanı sahip olduğu özellikleri daha iyi kullanabilmek için kendine ve başkalarına karşı daha hoş görülü olmayı, hayattan keyif almayı ve çekingenliğinden kurtulmayı öğrenmelidir.
Yayın tarihi: 03.12.2013
167357
YORUMLAR

yaylar içn araştrmacılk evet ii.. ama biz kbirli deilzkiiiii :O

kbra Krnklq 08.05.2010 21:33:39

dogru yaa bende doktorum ve burcuma da uyguuuun....

kmnmgl 17.04.2010 13:41:38

evvett ben ikizlerim ve başarılı olmak için yaratıldımmm :P:P selin sen ne burcusun bakim :D

hakan 13.03.2010 17:41:48

Ewt ya çok doğruu:D

selin 13.03.2010 15:50:42
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.