Burçlara uygun çalışma alanları

Güncellenme tarihi:
Oğlak

Bir Oğlak için hedefler çok önemlidir. Bu yüzden hedefe ulaşmak için harekete geçmeden önce iyice plan yapar, şartları iyice gözden geçirir ve ondan sonra harekete geçer. Hedefine odaklandıktan sonra onu vazgeçirmek çok zordur. Disiplinli, azimli ve sabırlı bir şekilde yılmadan çalışarak yoluna devam eder.

Oğlak insanı daima en iyiyi en yükseği hedefler. Bu nedenle hedefe ulaşmaya çalışırken yoluna bir çok engel çıkar ama o bu engellerden asla yılmaz. Daha çok çabalayarak engelleri alt etmeyi bilir. Bir Oğlak toplum önünde saygınlık kazanmak ve o saygınlığı kaybetmemek için çok uğraşır. Bu yüzden toplumda kabul gören ahlak kurallarının dışına çıkmaz. O tutucu bir insandır.

Otorite, disiplin, sabır, azim ve çalışkanlık gibi özellikler, Oğlak insanında doğal olarak vardır. Bazen sadece iş için yaşayan bu insanlar tek konuda uzmanlaşmayı severler. Öğretmenlik, müdür, şef, idareci, ticaret ve üretim işleri, inşaat sektörü, oto alım satımı, mühendislik, işadamı, çiftçilik gibi mesleklerde başarılı olurlar. Emir ve disiplin isteyen askerlik gibi işlerde çok idealdir. Bilimsel konular ve politika başarılı olabilecekleri diğer alanlardır.

Burcun olumsuz kullanımında aşırı hırs, işe ve çalışmaya aşırı bağımlılık, duygusuzluk, yalnızlık, diktatörlük, maddiyatçılık ilişkilerinde çıkarcı olmak, insanlara sadece mevkilerine göre değer vermek.

Oğlak burcu insanı hedeflerine ulaşmak için gerektiğinde yalnız kalmayı, başka insanların, duygu ve düşüncelerine saygı göstermeyi öğrenmelidir. Ayrıca karamsarlıktan ve hayata karşı korku duymaktan vazgeçmelidir. Başkalarının onayı için değil kendi doğası gereği hedefini gerçekleştirmelidir.
Yayın tarihi: 03.12.2013
167345
YORUMLAR

yaylar içn araştrmacılk evet ii.. ama biz kbirli deilzkiiiii :O

kbra Krnklq 08.05.2010 21:33:39

dogru yaa bende doktorum ve burcuma da uyguuuun....

kmnmgl 17.04.2010 13:41:38

evvett ben ikizlerim ve başarılı olmak için yaratıldımmm :P:P selin sen ne burcusun bakim :D

hakan 13.03.2010 17:41:48

Ewt ya çok doğruu:D

selin 13.03.2010 15:50:42
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.