Burç Gruplarının Sırları!

Güncellenme tarihi:
Hani "benim burcum şu, ateş grubundanım ama sen su grubundan Balık'sın, biraz zor uyuşuruz..." gibisinden konuşulur... Bu tür astro-geyikler aslında gereksiz ve anlamsızdırlar, gruplar yani ateş, hava, toprak, su adları verilen kişilik tanımlamaları bize bir şekilde kişiliklerin öz değerlerini gösterirler, yaşananları ve kesinlikleri değil; bir bakıma ruhun derinliklerindeki potansiyelleri simgelerler. Astrolojinin psikolojiyle kurduğu en önemli bağlantılardan birisi de budur.

Örneğin Carl G. Jung, dört astro psikolojik tipi şöyle tanımlar; (ateş) içgüdüsel - (hava) düşünme, (toprak) duyum ve (su) duygudur. Bunlar bizim dört ana maddeyle olan bağlantılarımızdır. Astrolog Stephen Arroyo ise, maddelerin enerji şekilleri oldukları ve bunların astrolojideki önemini vurgularken; "Maddelere yeterince dikkat edersek, astrolojik haritaların yorumu daha yeni ve derin bir anlam kazanır, çünkü bu yolla insan, işlemekte olan yaşam enerjilerini tanır ve öğrenir..." der. Ama eğer astrolojiyle ilgiliyseniz, gruplar kadar sizi ilgilendiren bir diğer olay, değişkenlerdir yani sizin "Temel, sabit, değişken" olup olmadığınızdır, bunlar bizim karakter ve eğilimlerimizin göstergesidirler. Ama daha da önemlisi sizin kiminle neyi, nasıl paylaşabileceğinizi de vurgularlar...

Kaynak Fotoğraflar: Pinterest, Pixabay, Pexels, Google yeniden kullanım
Yayın tarihi: 05.08.2016
47577
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.