Türk Erkeğini Yıkan 31 Cinsel Hurafe

Güncellenme tarihi:
30. YANLIŞ: Geç boşalma iyi erkekliğin göstergesidir.

DOĞRU: Geç boşalma erkekliğin göstergesinden ziyade bir cinsel işlev bozukluğudur. Tedavi edilmesi gerekir. Çok sık rastlanmayan bir durumdur ancak tedavi edilmediği takdirde tıpkı erken boşalmada olduğu gibi hem kadının hem de erkeğin cinsel yaşamında travmatik etkiler doğurabilir.

31. YANLIŞ: Mastürbasyonda 31’e kadar sayıp boşalmak gerekir.

DOĞRU: Ergenlerde görülen bir cinsel mittir. Mastürbasyonda boşalmadan önce en az 31 defa elle cinsel organ üzerine gidip gelmek, sayı saymak, belli koşullara kendini şartlamak ya da skor takıntısı yapmak ilerde yaşanacak cinsel işlev sorunlarına davetiye çıkarabilir. Mastürbasyon, cinsel organların veya vücuttaki diğer erojen bölgelerin, genelde boşalma oluncaya kadar, ellerin yardımı ile uyarılmasıdır. Burada süre ve kaç kez olduğu önemli değildir. Kişinin çeşitli görsel materyaller, düşünsel fanteziler ve kendi kendine dokunması gibi fiziksel yöntemler kullanılarak kendisini tatmin etmesi ve cinsel doyumu sağlaması mastürbasyonun temelidir. Aşırıya kaçılmadığı ve normal bir cinsel ilişkiye tercih edilmediği sürece de zararlı hiçbir yanı yoktur.
Yayın tarihi: 06.02.2017
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.