Türk Erkeğini Yıkan 31 Cinsel Hurafe

Güncellenme tarihi: 06.02.2017
HAYATI KARARTAN HURAFELER

Keçe, cinsel mitlerin cinsellikle ilgili doğru olmayan, gerçeği yansıtmayan, bilimsel temeli olmayan ancak kulaktan kulağa yıllar boyu yayılmış ve herkes tarafından ‘tartışmasız bir doğru’ kabul edilir hale gelmiş bilgiler olduğunu söyledi. Keçe, “Cinsel mitler ne yazık ki hala kişilerin ve çiftlerin hayatlarını karartıyor” diyerek, Türkiye’de çok yaygın olarak doğruluğuna inanılan ama aslında aslı olmayan cinsel mitler yüzünden sorun yaşayan çiftlerin ve kişilerin sayısının her geçen gün arttığının altını çizdi. Ülkemizde cinselliğin tüm yayınlara ve çabalara karşın ayıp, yasak ve utanç üçgeninde yaşandığını kaydeden Keçe, “Merakla dolu sorular yanıtsız kaldıkça, toplumsal ve ahlaki tabular yayılmaya ve bunlara inanılmaya devam edildikçe; cinsellikle ilgili konular ailede, okulda ya da toplumda açıkça konuşulmadıkça, tartışılmadıkça, yeterli bilimsel araştırma ve yayından yararlanılmadıkça; eğitimsizlik, bilinmezlik ve bilgi boşlukları, sadece cinsel işlev sorunlarının değil, yüz kızartıcı cinsel suçların da artmasına neden olacaktır” uyarısında bulundu.

İŞTE 31 ERKEK HURAFESİ

Psikoterapist Cem Keçe, ankette yer alan ve cinsel mitler içinde en fazla öne çıkan 31 yanlışı ve doğru bilgileri şu şekilde açıkladı...
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.