Ön Sevişmeyi Biliyor musunuz?

Güncellenme tarihi:
ÖN SEVİŞME NEDİR?

Anketle ilgili değerlendirmede bulunan CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, önsevişmeyi partnerlerin cinsel birleşmeye ruhen ve bedenen hazırlanma süreci olarak tarif etti. Keçe, “kadınların daha çok ihtiyaç duyduğu” ve erkeklerin çoğu zaman çok yanlış bir şekilde bir “görev” gibi algıladığı önsevişmenin sağlıklı bir cinsel yaşantıda kesinlikle olması gerektiğinin de altını çizdi. Cinsel davranış yelpazesinin bir ucunda duygusal ya da fiziksel bir dokunmayla başlayan uyarılma olduğuna dikkat çeken Keçe, diğer ucunda ise sevişme ile sağlanan ruhsal ve fiziksel doyum bulunduğunu ifade etti.

Keçe şöyle devam etti: “Genellikle önsevişmenin ve aşk oyunlarının kadınlar tarafından bir ihtiyaç olarak görüldüğü düşünülür. Hal bu ki erkeklerin de sekse hazırlanmak ve daha çok zevk alabilmek için en az kadınlar kadar önsevişmeye ve aşk oyunlarına ihtiyaçları vardır. Çünkü cinsel davranış yelpazesi ne kadar geniş, ne kadar zenginse, cinsellikten alabilecek hazlar da o kadar fazla ve değişik olur. Cinsel hazların daha yoğun yaşanabilmesi için ise kadının ve erkeğin önsevişme ile birbirlerini sekse hazırlamaları önemlidir. Güzel veya sıralı sevişme, dokunma, okşama, öpüşme, sürtünme, masaj ve diğer tensel aktivitelerin yer aldığı cinsel isteği artırıcı ve daha zevkli hale getirici tüm iletişimler önsevişmeyi oluşturur.”
Yayın tarihi: 02.11.2016
195320
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.