Ön Sevişme Hakkındaki Gerçekler

Güncellenme tarihi: 10.04.2017
Ön Sevişmenin İdeal Süresi Nedir?

10-20 dakika

Kadın ve erkek üzerinde; ön sevişmenin ne kadar sürmesi gerektiğiyle ilgili bir araştırma yapıldı.
26 yaşındaki Jale; "ön sevişme sırasında kafamdaki tüm düşünceleri en aza indirgeyebiliyorum. Onun hemen işini bitirmek istediğini düşünmek ya da öyle hissetmek istemiyorum" diyor.

Peki ya erkeklere göre?
30 yaşındaki Mehmet; "Bazen üç dakika içinde her şeyi bitirmek istiyorum" diye itiraf ediyor ve ekliyor; "Ama sonra birbirimizin vücuduna ne kadar uzun süre odaklanırsak o kadar güzel bir seks yaşadığımızı ayırt ediyorum. En az 15 dakikamı ön sevişmeye ayırmam gerektiğini biliyorum. Bir kadını mutlu etmek bir tür ego tatmini aynı zamanda." Belki de sırf bu yüzden erkeklerin yüzde 30'u ön sevişmenin yarım saat uğraşmaya değdiğini düşünüyor. Üzgünüz ama bu yüzde 30'luk kesimin telefon numaralarını size veremeyeceğiz!

"Bazı kadınlar sekste aradıklarını bulamadıkları için ön sevişmenin çok daha uzun sürmesini isteyebiliyorlar" diyor.
The Best You'll Ever Have kitabının yazarlarından Shannon Mullen ekliyor; "Miktar için değil, kalite için çabalıyorlar olsa gerek!"
35 yaşındaki Selin ise "Manzaralı yoldan gitmek her zaman kısa yoldan gitmekten daha eğlencelidir. Ancak bazı geceler kısa yolları da tercih edebilirsiniz" diyor.
118280
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.