Maddi sıkıntı yaratan 6 hata

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
HATA 6- PERAKENDE TUZAĞI

Alışveriş yaparken satıcıların size çok iyi pazarlık yaptığınızı hissettirmelerine izin vermeyin. Çünkü onlar bize "Aslında ne kadar pahalıydı ama ben ucuza aldım" duygusunu yaşatarak, alışverişten zevk almamızı sağlar. Bir şeyi kesin satın alacaksanız, duygularınızla değil aklınızla hareket edin.

Sihri bozun

Alışveriş listesi yapın ve bu listeyi kullanın. Birçok mağaza rahatlatıcı müzikler çalarak, renkli reyon süslemeleriyle bizi alışverişe sevk eder. Kendimizi bir anda elbisemiz için aksesuvar ya da koltuğumuz için yastık alma telaşında bulabiliriz. Alışveriş listesi yaparsak sadece almamız gerekenleri alırız. Aldatıcı uyaranlardan uzak kalmış oluruz. Eğer bir internet kurduysanız, favori alışveriş sitelerinizi engelleyin. Ayrıca markaların özel bültenlerine üye olmaktan veya ödeme fırsatlarını gösteren bölümden uzak durun. İnanın bu şekilde alışveriş dürtünüz azalır.
66588
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.