Maddi sıkıntı yaratan 6 hata

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
HATA 5- GELECEK GÜVENCESİNİN OLMAMASI

Bazı zamanlar geleceğimizi düşünmekten korkarız. Çünkü gelecek bizi yaşlılıkla ve korkuyla karşı karşıya bırakır. Gelecek güvencesinin olmaması yüzünden 'günümü kurtarayım' düşüncesiyle yaşarız. Bu durum bizi fazlasıyla para harcamaya sevk eder. Oysa şimdiden dikkatli adımlar atarsak, geleceğe daha güvenilir bakabiliriz. Hem bizim doğru adımlarımız, çocuklarımıza da iyi bir para harcama alışkanlığı bırakmamıza yardımcı olur.

Harekete geçin!

- Finans uzmanları, gelecek güvencesi için gelir-gider listesinin yapılmasını tavsiye ediyor. Bu şekilde paranızı nerelere harcadığınızı, nerelere fuzuli yere harcadığınızı daha iyi görebilirsiniz. Aynı şekilde acil durumlar için her zaman kenara bir miktar para atın.
- Geleceğinizi güvence altına almak için sigortanızı aksatmayın.
- Çocuklarınızın geleceği için de onlara haftalıklarını, her haftanın aynı günü verin. Böylece çocuklarınız parayı nasıl kullanacaklarını daha iyi öğrenmiş olur.
66534
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.