Maddi sıkıntı yaratan 6 hata

Güncellenme tarihi:
HATA 4- "PARAYLA ARAM İYİ DEĞİLDİR"

Finans durumunuz karmaşık mı görünüyor? Ne yapacağınızı mı bilemiyorsunuz? İşte bu soruların altında yatan neden, aşırı harcamalarımızı inkar etmemiz. Çünkü aşırı harcama yapmak bizim hakkımız, bazı arkadaşlarımız gibi bir hayat standardına sahip olmak, dikkat çekmek ve sevilmek için çareyi para harcamakta buluyoruz. Bazılarımız çözüm yolu olarak parasının kontrolünü ailesine bırakıyor. Ama bu bir çözüm yolu değil. Bu sefer de ailemize karşı güven duygumuz yıkılabilir, kafamızda kuşkular oluşabilir.

Kontrolü ele geçirin!

- Alışkanlıklarınızı ve para harcama nedenlerinizi sahiplenin. Gerçekten para harcamanın dışında eğlenemiyor musunuz? Arkadaşlarınızın yanınızda olması için illa onlara bir şeyler mi ısmarlamanız gerekiyor? Neden arkadaşlarınızla spora gitmeyi denemiyorsunuz? Ya da en basitinden konuşarak da kaliteli zaman geçirebilirsiniz.
- Sıkıntılarınızla partnerinizi endişelendireceğinize, onunla finans durumunuz üzerine gerçekçi bir plan yapın ve bu plana sadık kalın.
Yayın tarihi: 21.11.2011
66636
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.