Maddi sıkıntı yaratan 6 hata

Güncellenme tarihi:
HATA 2: İYİ BİR ANNE OLUN

Ah şu rekabetçi zihniyet! Eskiden annelerimiz komşularıyla aşık atarlardı, şimdi de bizler ve hatta çocuklarımız. Ne de olsa çocuklar, ailelerin elinde şekillenmiyor mu? Bir anlamda çocuk, ailenin aynadaki yansıması gibidir. Aile neyse çocuk da öyledir, örneğin, çocuğunuzun arkadaşı i-Phone aldığı zaman, çocuğunuz da aynısından sahip olmak için üzerinde baskı hisseder. Siz de ne kadar iyi bir anne olduğunuzu göstermek için çocuğunuzun isteklerini hemen yerine getirirsiniz.

Bu alışkanlığı kırın!

-Çocuklarınızın siz olmadığını kabul etmelisiniz. Borca sürüklenmeden de sevgiyle ve parayla onlara mutlu ve güvenli bir yaşam verebilirsiniz.
- Uyumlu olun. Çocuğunuz kendisine söyleyeceğiniz "Hayır" kelimesinin anlamını bilmeli. Ona sonsuz haklar tanımayın ve önüne bazı şartlar koyun. Örneğin, çok istediği i-Pod'u doğum gününde ona alabileceğinizi söyleyebilirsiniz.
- Çocuklarınızı alışveriş yapmaya cesaretlendiren şeylerden uzak durun. Alışveriş yerine çocuklarınızla beraber kek yapabilir, oyun oynayabilir ya da müzeye gidebilirsiniz.
Yayın tarihi: 21.11.2011
66643
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.