Kaçınmanız Gereken Aşk Hataları

Güncellenme tarihi: 16.06.2017
Onun kurtarıcısı olmayı istemek

Kadınlar birlikte oldukları insanın sorunlarını - ki bu ister günde iki paket sigara içmek olsun, ister kumar olsun - sona erdirecek tek insan olmayı istemeye eğilimlidirler.

Neden yapıyoruz: Kadınlar, pek çok zaman sevgililerini düzelterek, kendilerini eşsiz kılacaklarını düşünürler. "Ben onun hayatını yoluna koymasını sağladım, artık beni sonsuza dek sevecek" diye bir bekleyişe girerler.

Neden yapmamalıyız: Birçok kadının erkek arkadaşları ile ilgili konuları düzeltmek için verdikleri çaba, aslında, onlara göre doğru gitmeyen bir ilişkiyi sürdürebilme çabasıdır. 25 yaşındaki Elif, "Eski erkek arkadaşımla birlikteyken, kusurlarının düzeltilebilir olduğunu düşünüyordum. Aslında içten içe onun bana uygun olmadığı düşüncesinden kaçıyordum" diye anlatıyor.

Nasıl engelleyebiliriz: Sevgilinizin bir sorununa çare bulmaya çalışmanın yararı yok, ama buna direniyorsa ya onu olduğu gibi kabul etmelisiniz ya da kendinize yeni bir yol çizmelisiniz. Eğer gerçekten yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız onun bir terapiste başvurmasını sağlamak, yapabileceğiniz en büyük iyilik olacaktır.
294164
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.