Kaçınmanız Gereken Aşk Hataları

Güncellenme tarihi:
İhtiyacınız olduğunda destek almamak

Günümüzde pek çok kadın sözlü, duygusal, fiziksel, cinsel ve maddi anlamda tacize uğruyor. Bir kısmı bunu ilişkinin bir parçası gibi görüyor. Bu kişiler, yardım istemedikleri için zaman içerisinde daha fazla suiistimal ediliyorlar.

Neden yapıyoruz: Uzmanlara göre, ilişkide tacize uğrayan kadın, yaşadıklarının başarısızlık olarak değerlendirilmesinden korkarak yardım arayışına girmiyor ve bu özgüven eksikliğini kullanan partner, durumu kontrol altına alıyor. Ayrıca gördükleri muamelenin daha da kötüleşmesinden çekinen bazı kadınlar da sessiz kalmayı tercih edebiliyor.

Neden yapmamalıyız: Böyle bir ilişki içerisinde kalmanın hayati tehlikeleri var. Eşine tacizde bulunan erkekler nadiren sözlü tacizle sınırlı kalıyorlar, genelde taciz çok çabuk fiziksel boyuta taşınabiliyor.

Nasıl engelleyebiliriz: Tacizden mağdur olmak kadının suçu değildir. Eğer aksini düşünürseniz, çaresiz hissedebilirsiniz. Unutmayın etrafınızda sizi seven ve yardım, edebilecek aileniz, arkadaşlarınız var, buna ek olarak kadınlara destek olmak için kurulmuş birçok sivil toplum örgütü mevcut.
Yayın tarihi: 02.08.2016
295890
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.