Kaçınmanız Gereken Aşk Hataları

Güncellenme tarihi: 16.06.2017
Hemen planlar yapmak

Rüyalarındaki evi, çocuklarının adlarını, bir sonraki haftanın planlarını yapmaya başlayan kadınlar genelde, bu planlara o kadar odaklanırlar ki bu yüzden ilişkilerinin o andaki keyfini ve mutluluğunu yasayamazlar.

Neden yapıyoruz: Kadınlar eğer programlamazlarsa istedikleri gibi bir hayata sahip olamayacakları düşüncesi ile her şeyi önceden planlamak isterler. Ancak unutmayın ki tatiliniz evinizin dekorasyonu gibi yakın zamanda gerçekleştireceğiniz şeyleri planlamanız gerekir, başkalarının duygularını planlamanız mümkün değildir.

Neden yapmamalıyız: Çünkü hayat çok kısa! Gelecekle ilgili plan yapmak önemlidir ama ilişkinizin bugünkü durumunun da keyfini yaşayabilmeniz gerekir. 21 yaşındaki Ebru, "Her hafta sonu erkek arkadaşımla ne yapacağımızı planlardım ve herhangi bir sebeple bunlar bozulursa büyük hayal kırıklığı yaşardım" diyor. Ve sonunda bir gün, erkek arkadaşı Ebru'ya, eğer bu durumu değiştirmezse birlikte bir geleceklerinin olamayacağını söyleyivermiş.

Nasıl engelleyebiliriz: Ebru ve erkek arkadaşı, planlı halta sonu programlarının sayısını azaltarak ilişkilerini kurtarabilmişler. "Ayda sadece bir hafta sonu için plan yapmam ve bunun haricindeki günleri doğal akışında yasamamız konusunda hemfikir olduk. Sonunda huzurlu yaşamayı ve de erkek arkadaşımla birlikle zaman geçirmekten keyif almayı öğrendim" diyor Ebru.
294203
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.