Hayalet Orgazm Var mı?

Güncellenme tarihi:
Ayrıca gençlik yıllarından itibaren cinsellik içeren tüm konulardan rahatsızlık duyanlar, mastürbasyonu çok itici ve kaygı verici bulanlar, cinsel duygularını bastıranlar, cinselliğin zevk vermekten uzak olduğunu düşünenler ya da cinsel performanslarının iyi olmadığını sananlar, bu psikolojik baskılar nedeniyle orgazm sorunları yaşayabiliyorlar. Bu kişilerde hayalet orgazm benzeri durumlar veya bastırılmış dürtüler sonucu hayali orgazmlar yaşanabiliyor.

Hayalet orgazm yaşayanların, doğal olarak bu duruma anlam vermekte zorlandıklarını söyleyen Dr. Cem Keçe "Hayalet orgazmlar genellikle ciddi sorun yaratmaz ve zamanla azalma eğilimine girer ya da kaybolurlar. Ancak bazen sıkıcı bir karaktere bürünerek büyük sorunlara neden olabilirler. Bu durum, çoğunlukla gün boyu belirli uyaranlarla (klitorise veya penise dokunma, bacak arasına bir cisim yerleştirme gibi) kronikleşebilir. Hatta bazı yurtdışı olgularda depresyon ve intihar nedeni olabileceği bile bildirilmiştir" diyor.
Yayın tarihi: 14.04.2016
493085
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.