Aşkın Ömrü 20 Saniye Sürer!

Güncellenme tarihi: 05.12.2016
Görünüşe bakılırsa kendimizi düşündüğümüzden çok daha çabuk ele veriyoruz! İnsan âşık olunca karşısındaki kişiyi objektif olarak değerlendirme becerisinden genellikle yoksun kalır, iyiyle kötüyü ayırt edemeyecek hale gelir. Bu ruh halinin, bu uçuşun çok da uzun sürmediğini, günün birinde sona erip yerini tekrar aklın hâkimiyetine, gerçeği gören gözlere, yere basan ayaklara bıraktığını tabii ki hepimiz biliyoruz. Günün birinde ama ne zaman?

Son yıllarda durmadan aşkın ömrünün ne kadar olduğunu tartışıyoruz. Birkaç hafta mı, altı ay mı, Frederic Beigbeder'nin söylediği gibi üç yıl mı, yoksa yine onun söylediği gibi evde uzamaya açık mı? Erkekler için bunların hiçbiri geçerli değil! Çünkü duygusal beraberlik konusundaki kararlarını tam 20 saniyede veriyorlar. Evet; yanlış okumadınız sadece 20 saniyede!

Beden dili ve etkileri üzerine yapılan son araştırmalar, erkeklerin bir kadınla tanıştıktan sonraki ilk 20 saniye içinde onunla ilgili hatırı sayılır sayıda veri elde ettiklerini ortaya koyuyor. Her erkeğin bu verileri doğru şekilde anlamlandırıp bilinç düzeyine taşıyabildiğini iddia edemeyiz fakat genel olarak karşı cinsin ilişkiye girip girmeme konusunda bizim kadar kararsız olmadığı kesin!

GİZLİ İŞARETLERİ BULUYORLAR

Bir erkeğin eşinden bahsederken; 'Tanışıp, ilk göz göze geldiğimiz anda onunla bir gün evleneceğimi biliyordum' demesi size çılgınca mı geliyor? Yoksa o erkeğin iflah olmaz bir romantik olduğunu mu düşünüyorsunuz? Erkekler; karşılarındaki kadın hakkında ipucu sayılabilecek işaretleri çok çabuk okuyor ve değerlendiriyorlar. Yani biz kendimizi istediğimiz gibi göstermeyi başardığımızı sanırken, aslında çok büyük ölçüde kendimizi ele veriyoruz.

Karşı cinsin tanışma anında ve sonraki 20 saniye içinde hakkınızda ne gibi bilgiler edindiğini ve bunları nasıl yorumladığını öğrenmeye hazır mısınız?
461871
YORUMLAR

Hanımlar beyinlerinde düşledikleri erkeğin hayalinin peşinde koşarlarken, dört dörtlük olmasa da, gelen en uygun erkekleri bile, geri çevirirler. Yaşlarının ilerlediği, hayallerindeki gibi bir erkeğe ulaşamayacaklarının idrakine vardıklarında iş işten geçmiştir artık. Aradıklarını bulamadıkları gibi, zamanında gelen fırsatları da geri çevirdiklerinden, karşılaştıkları nasıl olursa olsun sonunda hiç istemedikleri hayata razı olacaklardır.

soner 17.01.2010 02:23:58

bırakın bunları erkek sex esnasında ki aşkı boşalna kadardır.Ama kadının zevk alıp almadığı hiç umurunda değildir. erkek milleti değilmi hepsi aynı

merve ya 16.01.2010 12:55:10

bırakın ya erkekler ewleneseye kadar kördüğüm ewlendikten sonra yok uykum yorgunum yok işte sorunlar war?diyerek geçiniorlar madem kös kös duracaksınız nie ewlilik ewe hizmetçimi lazım sokakta nasıl olsa 20 saniyelik aşklar war ama bunlar karşiliklı:)

bennu 17.09.2009 01:49:20

burda yazılanların hepsine katılıyorum.burda yazılanlar size saçma gelebilir ama dikkat ederseniz burda yazılanların aynısın yapıyoruz sadece burda yazılanlar yaptıklarıomızın adını koyuyor

kenancan kılıç 15.09.2009 20:29:17

çok farklı bir yaklaşım evet ama gerçek dışı oldugunu belirtmem gerekli o 20 saniyelik durum ancak kadın güzel ve alımlı ise baktırabilir onju tanımadan aşk ancak görsellik üzerine kurulur.. gerçe bir aşk istioyrsanız eğer onu tanımalı tenin kokusunu almalısınız aranızda uzak mesafeler olsa dahi inanın bir anda onun kokusunu burnunuz gayet net bir şekilde algılar ama bunda yanılırsınız bunu yapan sizin beyninizdir bu bir özlemdir.. ne yazıkki bunu yazan arkadaşa pek katılamaycağım.. her insanın yağurt yeyişi farklı oldugu gibi duygularıda farklıdır..

bensin79 10.09.2009 23:51:36

Bu tspitleri komik buluyorum, anca bütün bunların bilimsel veri ve tespit olarak kabul edilmesinide normal buluyorum çünkü nede olsa modern psikanalizin bir sonucuduryani kısaca insanın maymundan gelmiş olmasını kabul eden birpsikolojinin temeliyle hareket edilmiş :)

Onur onur 10.09.2009 23:24:27

neden oyledüşünüyorsunuzki yani turk erkeklerinde o kapasite olmadını sana düşündüren belkide bu şartların sende olmasıdır

selman 10.09.2009 22:32:03

hmmm arkadas olaya degısık bi acıdan bakmıs bi bakıma haklı ama biz o cumleyı su sekılde yorumlasak daha doggru olucak bizim erkeklerımızde kapasite yuksek ama ama kadınlarımız kendılerını sex kölesi halıne getirdigi sürece ve kadın asaletını dişiligi sokaktakı bir dişi hayvanın kefesine koyarsa pacavra gibi yanı o zaman erkek kadına ne deger verir nede asık olur sadece kullanır ve atar buda normaldır.

deniz tunc 10.09.2009 17:39:58

Ben burada anlatılan erkek tipinin,bizim Türk erkeklerinden bahsettiğini asla düşünmüyorum.Kimse kusura bakmasın ama bunca şeyi düşünüp değerlendirecek kapasite bizim erkeklerimizde yok.Bizde bu işler bence sadece bayanın seksepalitesine göre oluyor.

bilgensarp 10.09.2009 14:37:11
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.