Arzulanmayan Kadın Ne Yapmalı?

Güncellenme tarihi: 12.09.2017
ERKEN TESPİT İLİŞKİ KURTARIR

Psikoterapist Cem Keçe, sorunların kadının ve erkeğin doğalarından kaynaklanan özelliklerin evliliğe yansımasını yanlış değerlendirilmesinden kaynaklandığını belirtti. Evliliğin ilk zamanlarında her şeyin romantizmin büyüsü içinde, şehvetli, heyecanlı, eğlenceli ve renkli olduğunu ifade eden Keçe, zamanla heyecanın, tutkunun ve büyünün bozulmasının da normal bir süreç olduğunu kaydetti. Bunun nedeninin, zamanla evliliğin bir alışkanlık haline getirilmesinden ve çift tarafından rutine bağlanmasından kaynaklandığı belirten Keçe, “Oysa evlilik bir zorunluluk değildir, özgür ve yetişkin bir iradeyle yapılan çok özel bir seçimdir. Evliliğin doğal seyrinde inişler ve çıkışlar yaşanabilir. Önemli olan bunlara zamanında gerekli müdahaleyi yapmak, etkin bir iletişimle sorunları karşılıklı konuşmak, karşı tarafı dinlemek ve her zaman açık bir dille istemektir” şeklinde konuştu.

Keçe, kocanın karısına karşı duygusal ve fiziksel olarak uzaklaşmasının da evlilikte yaşanabilecek iniş-çıkışlardan biri olduğunu ifade ederken, bu durumun geçici ve erkek doğasına has bazı tutumlardan kaynaklanacağı gibi evlilikle ilgili çözülmesi mutlak gerekli bir sorunun da işareti olabileceğini söyledi.
69614
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.