Doktorlar

Dişlerimi porselen yaptırdım (Sorularınızın yanıtları)

Dişlerimi porselen yaptırdım (Sorularınızın yanıtları)

Diş hekimi Yusuf S.Türkeli Ağız ve Diş Sağlığı konusunda sorularınızı yanıtlıyor.

Nefes kokusu neden kaynaklanır. XXX gibi ilaçlar kullandım ama geçmedi.

Muhtemelen çürük dişleriniz veya dişeti problemleriniz vardır. Bununla beraber enfeksiyonlu bir dişiniz de olabilir. Ağız kokusunun genel nedeni bunlardır bunlardan ayrı olarak sindirim sistemi problemleri veya diyabet gibi sistemik problemler de ağız kokusuna neden olabilir. Öncelikle bir ağız muayenesi yapılması gerekir. Sorun çözülmezse dahiliye doktoruna yönlendirilebilirsiniz.

10 sene önce istanbulda dişlerimi porselen yaptırdım dişleri beni kaç yıl daha kullanabilirim yaşim 40.

Dişlerin durumunu görmeden bir şey söyleyemeyiz.Porselen dişlerin kullanımı sizin kullanımınıza bağlıdır.Porselen dişlerin ortalama ömrü 7 yıldır.

Merhaba Doktor bey, Benim yedi yaşında bir kızım var, 3 çürük dişi vardı 2 sine dolgu yaptırdık, diğerini de daha sonra yapalım dedi doktor ve ayrıldık, buda ençok çürük olan dişiydi ancak imkansız götüremiyorum şimdi, yoğun bir şekilde ağız kokusu oluyor birde geçen gün yanağı şişti antibiyotik kullandık, vücuduna zararı olacağı endişesi taşıyorum ama ikna edemiyorum. Kendiliğinden düşmesini beklemem çokmu sürer yoksa nasıl ikna edebilirim kızımı! Şimdiden teşekkür eder, cevabınızı beklerim. Saygılarımla.

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla kızınızın o şişen dişi artık nekroz (yani canlılığını yitirmiş), enfeksiyon odağı olduğu için çekilmesi gerekli. Kendi kendine düşme ihtimali çok düşük çünkü süt dişleri sağlığını yitirdiği zaman kendi kendine genelde sağlıklı bir şekilde düşmez. Kızınızı ikna etmek için farklı yöntemler denenebilir ayrıca çocuk uzmanı tarafından muayene edilebilir, fakat ikna olmazsa sedasyon ( rahatlıcı ilaçlar –atarax gibi- ) kullanılabilir, çok önermemekle beraber son çare olarak genel anestezi (ki genel anesteziyi önermiyorum –son çare- ) uygulanabilir.

İletişim bilgileri

Estediş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Cumhuriyet Cad.No:40 Güneşli Meydan

Tel:0212 657 13 00
Faks:0212 657 13 01

www.estedis.com
info@estedis.com
Yayın tarihi: 11.05.2009
« tüm yazıları
Soru Sor
3617
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.