Doktorlar

Çakma diş yaptırmak istiyorum (Sorularınızın yanıtları)

Çakma diş yaptırmak istiyorum (Sorularınızın yanıtları)

Diş hekimi Yusuf S.Türkeli Ağız ve Diş Sağlığı konusunda sorularınızı yanıtlıyor.

Agızda çürük dişlerim var dolgu yaptırdım yinede cürüdü çektirip yerine ceneye monta edilen çakma diş yaptırmak istiyorum maliyeti ne kadar olur agız kokusunu nasıl giderebilirim teşekürler.

Ağızda var olan çürük dişler tedavi edildikten sonra aynı dişlerin diş dokusunda çürükler oluşmaz diye bir durum yoktur.Dişler fırçalanmadığı,diş ipi kullanılmadığı takdirde yeni çürüklerin oluşması kaçınılmazdır.

Ağızda çürük dişler var ve artık tedavi edilemiyorsa çekim yapılması gerekir.Diş çekiminden sonar var olan eksikliğin tedavi edilerek fonetik,fonksiyonel ve estetiğin hastaya yeniden kazandırılması gerekir.Eksik dişler birkaç şekilde tedavi edilebilir.Bu yöntemle içinde en ideal olanı implant yapımıdır.

İmplant doku dostu olan genellikle titanyumdan yapılan diş kökünü andıran vida şeklinde bir materyaldir.Çene kemiği içersine yerleştirilen, kemik ile osseintegrasyonu(bütünleşmesi,kaynaşması) gerçekleştikten sonar üzerine protetik restarasyonlar yapılır.Klasik yöntemlerle karşılaştırıldığında ve uzun vade de düşünüldüğünde aslında pahalı bir uygulama olmadığı görülmektedir.

Sürekli dişlerimi fırçalmama ve sürekli bademcikklerim için sprey kulanmama rağmen koku var ve ben bu durumdan aşırı rahatsızım nasıl bi çözüm önerirsiniz?

Ağız kokusu genel cevap

Ağız kokusunun çeşitli sebepleri olabilir.Ağızda varolan çürük dişler,20 yaş dişine bağlı enfeksiyonlar,dişeti kaynaklı hastalıklar(dişeti enfeksiyonu gibi) dil yüzeyindeki mikroorganizmalar,kulak-burun-boğaz hastalıkları,akciğer hastalıkları,mide rahatsızlıkları ağız kokusuna sebep olabilir.

Hastanın öncelikle bir diş hekimine muayene olması ve ağız kokusunun ağız içi kaynaklı mı,ağız dışı kaynaklı mı ?olduğu ayırt edilmeli ve bu duruma gore tedavi yönlendirilmelidir.

Ağız içi kaynaklı ağız kokularında ağızda var olan çürük dişler,iltihaplı dişetleri kısacası varolan tüm rahatsızlıklar tedavi edilmeli hastaya iyi bir ağız diş bakımı motivasyonu yapılmalıdır.

Hastaların da dil fırçalamaya özen göstermesi gerekir çünkü dil yüzeyindeki fissürlere yerleşen mikroorganizmalar gece sulfur gazı oluşturarak sabah hasta uyandığında kötü bir kokuya neden olabilmektedir.

Merhabalar, Doktor bey benım sorunum değl ama kardeşimin sorunu bulunmaktadır.dişlerini cok fazla fırcalamıyor ama fırcaladıgı zamanda da ağız kokusu gıtmıyor ve inanın sankı 200 metre öteden bu kokuyu duyabılıyorsunuz bu konuda bılgı verırsenız sevınırım . İyi çalışmalar.

Ağız kokusu cevabıyla aynı.

Flap operasyonu veya diğer diş tedavilerinin yapımında tıbben herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

İletişim bilgileri

Estediş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Cumhuriyet Cad.No:40 Güneşli Meydan

Tel:0212 657 13 00
Faks:0212 657 13 01

www.estedis.com
info@estedis.com
Yayın tarihi: 02.05.2009
« tüm yazıları
Soru Sor
14175
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.