Doktorlar

Psk. Uğur Dalan sorularınızı cevaplıyor

Psk. Uğur Dalan sorularınızı cevaplıyor

"Sizlerden gelen sorulara yanıt vermek benim için büyük bir mutluluk olacaktır."

Herkese merhaba,

İçinde bulunduğumuz bu teknoloji çağında psikoloji bilimi hak ettiği yeri yavaş yavaş bulmaya başlıyor ve insanlarımız psikoloji ile çok daha fazla ilgilenmeye başlıyorlar. Yaşadığımız toplumda gerek ekonomik, gerekse toplumsal yaşamın getirdiği zorluklar stres düzeyini büyük ölçüde artırmaktadır. Bu artışla birlikte depresyon ve stres bozukluğu dünyada en sık karşılaşılan ve iş gücü kaybına en fazla neden olan rahatsızlıklar arasında yerini almış durumdadır.

Genel olarak rahatsızlıklara göz atmak gerekirse, ilk sırada depresyon yerini alır, daha sonra kaygı bozuklukları başlığı altında "panik atak" ve "sürekli kaygı bozukluğu"; Obsesif – Kompulsif Bozukluk (takıntılı düşünce davranış); Fobiler (okul korkusu,karanlık korkusu,uçak korkusu vb..); Cinsel Bozukluklar (vajinusmus, erkeklerde sertleşme problemi, erken boşalma, kadınlarda orgazm bozukluğu vb.); Yeme bozuklukları (anoreksiya, bulimia); Evlilik ve aile problemleri ve Çocukluk çağı psikolojik problemleri (hiperaktivite, boşanma ve çocuk, altını ıslatma, gece korkuları vb.) başlıca konulardır.

Bu konular ile ilgili olarak merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt vermek ve bir nebze de olsun sizlere yardımcı olabilmek benim için büyük mutluluk olacaktır. Sorularınızı heyecanla bekliyorum.

Saygılarımla,
Psk.Uğur Dalan
udalan@psikodestek.com
Yayın tarihi: 20.12.2005
« tüm yazıları
Soru Sor
5885
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.