Doktorlar

Erkeke arkadaşım sinirli (Sorularınızın yanıtları)

Erkeke arkadaşım sinirli (Sorularınızın yanıtları)

Erkek arkadaşınızın öncelikle öfkesini kontrol etmesi, öfke durumlarında mantığını çağırabilmesi gerekiyor. Bir öfke yönetim programına başlaması ayrıca yararlı olacaktır.

Erkek arkadaşım üvey ailede büyümüş çok ciddi sinir sorunu var herşeye sinirlenip bağırıp sucunu sonradan üstleniyor. Doktora gitti sadece sinirliyim emiş cipralex diye bir ilaç vermişler. Sizce doğrumu bu ilacı kullanması. İyice konuşup geçmişini bilmeden,tahlil falan yapmadan. Teşekkürler.

Merhaba, bu gibi durumlarda öfke yönetim programlarını kullanarak öfke durumlarında ortaya çıkan enerjinin daha olumlu bir şekilde kullanılabilmesi, öfke durumlarında kişinin mantığını kullanabilmesi ve öfkelendiren durumlarda doğru tepkiler vermesi sağlanır. Bu çalışmalarla kişi öfke yönetim problemini çözebilir. Erkek arkadaşınızın öncelikle öfkesini kontrol etmesi, öfke durumlarında mantığını çağırabilmesi gerekiyor. Bir öfke yönetim programına başlaması ayrıca yararlı olacaktır.

Merhaba ben nerden bağlıyacağımı bilemiyorum ve açıkçası utanıyorum da 20 yaşında çalışan bir bayanım bundan birkaç ay öncesi sözlümle onun zorlaması ile birlikte olduk fakat benden hiç kan gelmedi oda bende şaşırdık ayrıca ben üzüldüm de bir kaç sefer daha aynısı oldu ama hiç kan gelmedi sizce neden olabilir esnek olabilir mi daha öncede kimseyle birlikteliğim olmamıştı düşünmekten çıldıracağım doktorada gidemiyorum bana yardım edin.

Merhaba, kızlık zarı pek çok yapıda olabilir veya bazı durumlarda doğuştan itibaren kızlık zarı bulunmayabilir. Esnek yapıda olan kızlık zarlarının doğuma kadar yırtılmadığı da görülebilir, bunun dışında bisiklete binme, bacakların ani esnemesi gibi durumlarda da bu zar yırtılmış ve siz fark etmemiş olabilirsiniz. Siz kendinizi iyi bir şekilde tanıdığınız için ve gerçeği bildiğiniz için bu konu üzerinde çok fazla düşünmeyin, eğer çok sıkıntı yaşarsanız bir hastalıkları ve doğum uzmanına başvurabilirsiniz.

Panik atak hastasıyım çıldıracağım çekinilmez oluyor ne yapmalıyım of hayatım al üst oldu ne olur yalvarıyorum yardımcı olun şimdiden teşekkürler.

Merhaba, panik atak mutlak tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Yapmanız gereken en önemli şey ataklar sırasında sakin olmak ve bir an önce bir tedaviye başlamak olacaktır. Tedavi ile birlikte gevşeme egzersizlerini öğrenecek, atakların üzerine gitmeye başlayacak, gerek görülürse ilaç kullanacak ve bunu yeneceksiniz merak etmeyin.

Saygılar.Ben depresyon teşhisiyle iki yıl boyunca "x" kullandım.Sonra hamile olmam nedeniyle ara verdim ,doğumdan sonra emzirme olayı bittikten sonra tekrar "x" e başladım.Yaklaşık altı aydır kullanıyorum .Dozu günde iki tablet.İçtiğim zaman iyiyim tedaviye ne kadar devam etmeliyim?

Antidepresan ilaçları mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız. Bunlar çok önemli ilaçlardır ve başlama süresinde de kesilme süresinde de mutlaka doktor kontrolünde dozlarını ayarlayarak kullanın. Kesinlikle kendi kafanıza göre ilaçları kullanmayın, başlamayın, bırakmayın.

Psikolog Uğur Dalan
Es-Med Sağlık Hizmetleri
Yayın tarihi: 24.06.2008
« tüm yazıları
Soru Sor
3462
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.