Doktorlar

İç Hastalıkları Uzmanı ve Gastroenterohepatolog Dr. Nevzat Aksoy

İç Hastalıkları Uzmanı ve Gastroenterohepatolog Dr. Nevzat Aksoy

İç hastalıkları ve Gastroenterohepatoloji ile ilgili olarak merak edip öğrenmek istediklerinizi Uzm. Dr. Nevzat Aksoy ekolay.net/Saglik sayfasında cevaplıyor.

Tüm kullanıcılarımıza merhaba,

Ben Dr. Nevzat Aksoy. İç Hastalıkları Uzmanı'yım. "Mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi ve pankreas hastalıklar" üzerinde İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde ileri uzmanlık eğitimi görerek Gastroenterohepatolog ünvanını aldım.

Sağlam zihin sağlam bedende bulunur (mens sana in corpore sano) deyimini duymayanımız yoktur herhalde. Eski Roma'lılardan kalma bu özdeyiş ne kadar da doğru.

Bedenimizin düzenli çalışması için sindirim sistemimizin uyum içinde olması çok önemli. İşte Gastroenterohepatoloji (mide, bağırsak ve karaciğer hastalıkları bilimi) birbiri ile çok sıkı ilişki içinde bulunan bütün bu organlarla ilgileniyor.

Midemizin ağrıdığı, yandığı, karnımızda şişkinlik olup rahat çıkamadığımız günlerimiz olmuyor mu? Ya da zaman zaman bedenimizin bir köşesinde çıkan bir sorunun karaciğerimizden kaynaklanabileceğini söylemiyorlar mı?

Türk mutfağının o eşsiz güzellikteki yemeklerini rahatça yiyebilmek ne bulunmaz bir nimet. Ya bedenimizin tüm faaliyetlerini denetleyen karaciğerimizin, safra yollarımızın saat gibi çalışabilmesi...

İşte biz Gastroenterohepatologların görevi de bu büyük sistemi ayakta tutabilmek, onu koruyabilmek ve daha düzenli çalışmasını sağlayabilmek.

İç hastalıkları ve Gastroenterohepatoloji ile ilgili olarak merak edip öğrenmek istedikleriniz vardır mutlaka. Sorularınızı bekliyorum.

Sağlıklı olun, mutlu kalın. Sevgi ve saygılarımla,

Dr. Nevzat Aksoy
İç Hastalıkları Uzmanı
Gastroenterohepatolog
Net Endoskopi
0 212 210 48 48
Yayın tarihi: 13.11.2007
« tüm yazıları
Soru Sor
5032
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.