Doktorlar

Elmacık kemikleri nasıl belirginleşir?

Elmacık kemikleri nasıl belirginleşir?

Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Melisa Eczacıbaşı, Mahmure.com okurlarıyla paylaştı...

Güncellenme tarihi:
elmacık yanak

Elmacık kemikleriniz belirgin olsun

Elmacık kemikleri bazen çökük olup yüze yorgun bir ifade verebilir. Belirgin ve sağlıklı doğal elmacık kemikleri ise yüze sağlıklı ve estetik bir görüntü kazandırabilir, elmacık kemikleri belirgin insanların ciltlerindeki yumuşama ve sarkma da daha az göze çarpar. Ancak bu konudaki en önemli faktör, unutulmaması gereken doğal görüntüyü göz ardı etmeden işlem yaptırtmak, yoksa aşırıyı kaçıldığında oldukça kötü sonuçlar doğurabilir.dolayısıyla yüzdeki doğal oranlara sadık ve saygılı olarak uygulamaların yapılması şart.böylelikle sentetik istenmeyen ifadelerden uzak durulabilir.

Elmacık kemikleri belirginleştirmek için cerrahı yöntem, cerrahi protez iken, tıbbı yöntemlerin arasında yağ enjeksiyonları ve dolgu maddeleri tercih etmek gerekir. En pratik ve kolay uygulanan ise, dolgu maddeleri kullanmaktır. Bu maddelerin etki süreleri 6 ay-1.5 sene arasında değişiyor. Durum yağ enjeksiyonu ve dolgu maddeleri ile giderilmeyecek durumda ise uzman cerrahlar ve ameliyathane şartlarında uygun protezler uygulanarak sonuçlar elde edilebiliyor.

Yayın tarihi: 06.04.2012
« tüm yazıları
Soru Sor
21350
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.