Doktorlar

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mihmanlı

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mihmanlı

Genel Cerrahi, kolon ve rektum hastalıkları ve obezite ile ilgili merak edip öğrenmek istediklerinizi Prof. Dr. Mehmet Mihmanlı ekolay.net/saglik sayfasında cevaplıyor.

1960 yılında Gaziantep'te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep'te tamamladı.

31 Temmuz 1986 tarihinde İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olarak doktor ünvanı aldı. Uzmanlığını 1991 yılında genel cerrahi alanında tamamladı.

1996 yılında doçent ve 2004 yılında ise profesör oldu. 2002 ve 2004 yıllarında iki kez değişik sürelerle Japonya'da Tokyo Kanser Merkezinde çalıştı. Kasım 2009 tarihinde ABD Cleveland Clinic'te kolon ve rektum hastalıkları bölümünde çalıştı.

2007 yılında Sakarya Üniversitesi'nde senatör olarak Tıp Fakültesi çalışmalarına öncülük etti ve Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi kuruluşuna katıldı. Halen Sağlık Bakanlığı İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi olarak görev yapmaktadır.

Türk Cerraji Derneği üyesi olan Prof.Dr.Mehmet Mihmanlı 2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri Cerrahi Birliği (ACS) üyeliğine kabul edilerek FACS belgesi ve ünvanını aldı.
Yayın tarihi: 08.02.2011
« tüm yazıları
Soru Sor
7733
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.