Doktorlar

Reiki nedir?

Reiki nedir?

Reiki nedir? Bizlere ne gibi faydaları vardır? Kişisel Gelişim Uzmanımız İrem Baysal Reikiyle ilgili tüm bilinmeyenleri irdeliyor...

Güncellenme tarihi:
reiki

Kişisel Gelişimde Usui Reiki Enerjisinin Önemi …

1000’lerce yıl evvel Çinliler enerjinin aktığı kanalları keşfettiler ve bu kanallara MERİDYEN adını verdiler. Kan dolaşımı sayesinde damarlarımız nasıl vücudun her tarafına kan taşıyorsa Meridyenlerde aynı şekilde baştan ayak parmağımıza kadar tüm organ ve kas gruplarının içinden geçerek vücuda enerji taşır.

Çevremizde gördüğümüz her şeyin, duyduğumuz her olayın, hissettiğimiz her duygunun enerji sistemimiz üzerinde olumlu yada olumsuz etkileri vardır çünkü her biri enerji taşırlar, enerji oluştururlar.

Pozitif düşünce ve anılar enerji sistemimizin düzenli akışına yardımcı olurken, negatif duygu ve düşüncelerin enerji sistemimizi olumsuz etkiler.

NEGATİF ENERJİ

ENERJİ SİTEMİNDE DÜZENSİZLİK

NEGATİF DENEYİM NE ZAMAN AKLIMIZA GELSE AYNI NEGATİF DUYGUNUN TEKRARI

Yaşadığımız negatif deneyimler meridyenlerdeki enerji akışını etkileyerek akışta blokaj yaratır hatta bazen bazı meridyenlerde enerji akışı tersine döner. Bu blokajları yok etmenin, düzensiz enerji akışının sağlanması için REİKİ en yaygın kullanılan enerji çalışmasıdır.

Bir sonraki yazım “Usui Reiki’nin Faydaları”nda görüşmek dileği ile...

Sevgilerimle,

Kişisel Gelişim Danışmanı İrem Baysal

Soru ve görüşleriniz için bu adrese mail atabilirsiniz: irembaysal@irembaysal.com

Yayın tarihi: 27.09.2012
« tüm yazıları
Soru Sor
3045
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.