Doktorlar

Lazer Epilasyon Zamanı

Lazer Epilasyon Zamanı

Dr. Hamid Aydın konuyla ilgili detaylı bilgiler verdi...

Lazer Epilasyon Zamanı

Genelde kış başlamadan önce ilk seansı yapılan lazer epilasyon için şu günler son başlama günleri. Güneşin etkisini yitirdiği ve tekrar etkisini göstereceği zamana kadar geçen süre zarfında yapılması daha fazla tercih edilen lazer epilasyon için yeni yıla gireceğimiz şu günler henüz kaçmamış olan bir fırsatın da habercisi. Aralık ayında başlanacak lazer epilasyon seansı tekrarlayan ve genelde 30-45 gün arayla yapılan seanslarla yaza pürüzsüz bir cilt ile girmek için en ideal fırsat.

Uzmanlar mayıs ayına kadar düzenli olarak yapılan lazer epilasyon işleminin istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanabilecek en pratik işlem olduğu düşüncesinde hemfikir. Genelde yüz, koltuk altı, ense, genital bölge ve bacakların lazer epilasyonla kıllardan arındırılması ile ilgili talepler daha yoğun. Erkek hastalarda buna göğüs ve sırt bölgeleri de ekleniyor.

Uzmanlara göre lazer epilasyon cinsiyet farkı gözetmiyor. Başlarda sadece kadınlar tarafından talep gören lazer epilasyon artık erkeklerin de gözdesi. Yaş sınırı olmayan bu medikal uygulama için çoğunlukla 6-8 seans yeterli oluyor ancak seanslar, kılın yapısı, yerleşim yeri, cildin rengi ve uygulanan cihazın teknik özellikleri gibi bir çok faktörden etkileniyor.

Yaz aylarında yapılmaması tercih edilen lazer epilasyon son yıllarda yeni geliştirilen lazer epilasyon cihazları ile bu sorunu da ortadan kaldırıyor. Yeni jenerasyon lazer epilasyon cihazları hem yaz aylarında hem de kış aylarında güvenle kullanılabiliyor.

Kaynak: http://www.estetistanbul.com/

Yayın tarihi: 13.12.2011
« tüm yazıları
Soru Sor
16673
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.