Doktorlar

Uzman Diyetisyen ve Sağlık Koçu Gonca Güzel

Uzman Diyetisyen ve Sağlık Koçu Gonca Güzel

Uzman Diyetisyen Gonca Güzel Mahmure.com sağlık sayfasında sizlerle buluşuyor....

12 Şubat 1979 tarihinde doğdu. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi'nde Renal Nütrisyon, Enteral-Parenteral Nütrisyon ve İşletme Yönetimi sertifika programlarına katıldı. Boğaziçi Üniversitesi'nde Fitoterapi eğitimi aldı. Bilgi Üniversitesinde Emotional Freedom Technique programına katıldı.JCI'ın Prime eğitimini aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Kobi Yönetimi MBA programını bitirdi. Çocuk Hastalıklarında Beslenme, Kilo Yönetimi, Böbrek Hastalıklarında Beslenme gibi birçok alanda sertifika aldı.

Çalışma hayatına ise ilk kez Usaş Antalya Havalimanı'nda Hijyen Müdürü olarak başladı. Fresenius Medical Care de Renal Diyetisyen olarak böbrek hastaları ile ilgilendi.Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme Merkezi'nde ise Hastalıklarda Beslenme alanlarında çalıştı.2005 yılında ''Gonca Guzel Beslenme ve Diyet Merkezi'' ni kurdu.

Microsoft, Sony, Uno, PWC, İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi şirketlere beslenme eğitimi projeleri hazırladı ve yürüttü. Aralık 2006 da "Büyümek için Beslenmek" adında eğitimi UNO sponsorluğunda ilköğretim okullarında verdi. Mart 2007 de Bahçeşehir Üniversitesi'nde "Beslenme Okulu" sertifika programını açtı.''Beslenme Okulu'' markası Türkirye'de ona aittir.

Integrative Nutrition Health Coaching sertifikasına sahip; bütüncül sağlık koçu; aynı zamanda uzman bir eğitimcidir. Alternatif ve Fonksiyonel Tıp ilgi alanlarını oluşturmaktadır. Türkiye Diyetisyenler Derneği ve JCI Derneği üyesidir. Son yıllarda beslenme eğitimine ve holistik tıbba önem vermekte ve bu konuda çalışmalar yapmaktadır.

Nutrismart 'ı 2011 yılında sağlığı bir bütün olarak ele alıp bu konuda çalışmalar yapmak istemesi yüzünden kurdu. Daha çok insana ulaşıp ''gerçek sağlığı'' keşfetmelerini sağlamak en önemli hedefidir.Tablet seminerler'de seminerler vermekte; şirketlere danışmanlık yapmaktadır.Şu anda ''Beslenme'' konusunda doktorasına devam etmektedir.

Yayın tarihi: 04.04.2012
« tüm yazıları
Soru Sor
5824
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.