Doktorlar

Psikolog ve Refleksolog Esat Başaran

Psikolog ve Refleksolog Esat Başaran

Psikolog ve Refleksolog Esat Başaran, Mahmure.com sağlık sayfasında sizlerle buluşuyor...

esat başaran

İzmir doğumlu Esat Başaran ilk orta ve lise eğitmini İzmir’de tamamlamayı müteakip Eğitim için gittiği Belçika’da Katholieke Leuven Üniversitesi ve Sint Barbara İnstitute ‘de Psikoloji ve Refleksoloji eğitimleri almış Belçika Hükümetinde Sosyal Psikoloji uzmanı olarak bir süre görev yapmıştır.

9 yıl sonra Türkiye’ye dönen Esat BAŞARAN Belçika ve dünya da yaygın olarak kullanılan refleksoloji bilimini Türkiye2de tanıtmak için bir dizi çalışmalar yapmış ve Refleksoloji ve Refloksologlar Derneğinin kurucu Üyelerinden olmuştur. Yine uluslar arası psikoloji faaliyetlerini yakından inceleyebilmek adına Uluslar arası Psikologlar Derneğinin de kurucu üyesi olan Esat Başaran , Halil Tabur ile birlikte Psikoakademi ‘’Psikolojik Danışmanlık ve Refleksoloji Merkezini’’ kurarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir.


Refleksolojinin engelli bireyler üzerindeki etkileri üzerinde çalışmalara başlayan ikili Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Bölümünde Prof. Dr. Şenol DANE’den iki yıl boyunca Fizyoloji , Psikofizyoloji , Nörofizyoloji ve Refleksoloji eğitimleri aldıktan sonra Refleksoloji alanında bir kuram geliştirerek Dünya çapında bir buluşa imza attıktan sonra Avrupa , Amerika ve Türkiye’de çeşitli ödüller almıştır.


Bununla birlikte Psikoloji alanında da yeni kuram ve yöntemlerle adından söz ettiren Esat Başaran , Aile danışmanlığı , sosyal Psikoloji ,NLP, Test eğitimleri ve teknikleri gibi konularda çeşitli eğitim programları düzenlemiş ve katılmıştır. Son olarak geliştiridiği FMP ( Family Maker Programing ) kuramı büyük ilgi toplamıştır.
Kurucusu olduğu Psikoakademi Türkiye ve Dünya genelinde 39 şube ile dünyanın en kapsamlı danışmanlık merkezi olarak bilinmektedir.

Yayın tarihi: 15.02.2012
« tüm yazıları
Soru Sor
10495
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.