Doktorlar

Üst dişlerim porselen (Sorularınızın yanıtları)

Üst dişlerim porselen (Sorularınızın yanıtları)

Dt Duygu Karaosmanoğlu ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorularınızı yanıtlıyor.

Merhaba Duygu Hanım dişlerim gayet sağlıklı fakat daha da beyaz olmasını istiyorum. bir yıl önce anne oldum. doğumdan sonra sararma oldu dişlerimde. bu sorunu nasıl çözebilirim. sigara kullanıyorum. Teşekkürler.

Çok fazla sigara kullanmıyorsanız(günde 2 paket gibi) bir diş hekimine danışıp beyazlatma yaptırabilirsiniz.

Benim üst dişler porselen kaplama yapıldı 2 sene önce.Bugün ağrım vardı dişçime gittim.Kaplama altında çürüyen dişler var dedi.Bu çürüyen ön dişleri kanal tedavisi yapacak ama bazı dişlerimi kaybedecekmişim. Bu yüzden kaplama tutmazmış. ve diş çekmeden köklere vida takacağını söyledi. Bu yöntem uygun mudur?Kaybettiğim dişlere ne yapılabilir henüz 29 yaşındayım ve damak diş yaptırmak istemiyorum.

Sizi görmeden neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda kesin yorum yapamam.Kanal tedavisi ve dişe post(vida) uygulaması yaptığımız yöntemlerdir.Çektirmeniz gereken dişlerin yerine implant yaptırmanız bir başka seçenek olabilir.İsterseniz başka bir hekime daha danışabilirsiniz.

Benim köpek dişlerim öne çıkık ve ben 22 yasındayım. bu saatten sonra telle düzlemesi mümkün mü eğer mümkünse ne kadar sürer? birde başka bir tedavi yöntemi var mı? Mesela o dişler çekilip yerine diş yapılabilir mi? Teşekkür ederim.

Ortodontik tedavi ile dişlerinizin dizilimi düzeltilebilir. Sizi görmeden kesin bir zaman söylemek zor ama ortodontik tedavi ortalama 1,5 yıl sürer ama bu süre vakaya göre uzayabilir veya kısalabilir.Köpek dişleri diş diziliminde çok önemli bir yere sahiptir ve çekilmeleri büyük hata olur.Bir ortodontiste danışmanızı tavsiye ederim.

Doktor abla merhaba ben 15 yaşında bir genç kız sayılırım:) 2 tane arka dişim çürük ağrı falan yok sadece çürümüş bugünde doktora gidiceğiz çok korkuyorum sizce bu dişe ne yapabilirler? cevaplarınızı bekliyorum. İyi günler.

Dişte ağrı yoksa sadece dolgu yapılır.Ağrı duymaman için önce biraz iğne yapılır ve daha sonra çürük temizlenerek dolgu yerleştirilir.Endişelenmene gerek yok.

Sayın Duygu Hanım benim sorunum dişlerime tel taktırdım tedavim bitti fakat şimdide dişlerim eskisi kadar beyaz değil diş macunumu ipana olarak önerdi diş doktoru fakat hiç bir değişiklik yok bir türlü beyazlatamıyorum ne önerebilirsiniz cevap vereceğiniz için teşekkür ederim iyi günler dilerim.

Bir diş hekimine danışıp beyazlatma yaptırırsanız,istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Merhaba , ben seyrek ve koyu renkli dişlere sahibim laminate veneer yaptırmak istiyorum alt ve üst görünebilecek kısımları yaklaşık ne kadara mal olur ve İzmir de bu konuda güvenebileceğim bilgi ve teknolojiye sahip dr yada merkezler tavsiye edebilir misiniz. Teşekkür ederim.

Laminate veneerlerin fiyatı tek diş için ortalama 300€-500€ gibi değişir.Ama bu hayatta bir kez yaptıracağınız bir şey olacağından fiyattan çok hekime ve yapılan işe güven önceliğiniz olmalıdır.Maalesef İzmir'de size tavsiye edebileceğim bir yer yok.

Ben laminate kaplamanın maliyetini öğrenmek istiyorum. Çok pahalı bir yöntem olduğunu biliyorum ama 300 veya 400 gibi tek dişe rakam gerçektende çok abartılı değil mi?

Fiyatı kullanılan malzeme,çalışılan laboratuar ve yapan kişinin tecrübe ve becerisi belirler. Önemli olan fiyat ile kalitenin doğru orantıda olmasıdır. Laminate veneer tedavisi estetik bir uygulanmalıdır ve her estetik uygulamada olduğu gibi maliyeti yüksektir.

Creadenta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Valikonağı Cad. YKB Vakıf Binası
No 173 D11/1
Nişantaşı-Istanbul
Tel: 0212-2912920-21-22info@creadanta.com
Yayın tarihi: 03.02.2008
« tüm yazıları
Soru Sor
5949
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.