Doktorlar

Laminate Veneer Nedir?

Laminate Veneer Nedir?

Laminate veneer dişlerdeki yaşlanma, çapraşıklık, renk ve formdaki bozuklukları duzeltmek için kullanılır. Dişlerin ön yüzlerine yapışan porselen yapraklardır. Gerçekten bilinçli bir şekilde yapıldıgında, en konservatif (koruyucu) tedavidir. Ortalama 0,3-0,7 mm diş dokusu uzaklaştırmak yeterlidir. Bazı vakalarda diş dokusundan hiç madde kaldırmaya gerek yoktur.

Güncellenme tarihi:
Ağız Sağlığı

Laminate Veneer Nedir? Laminate veneer dişlerdeki yaşlanma, çapraşıklık,renk ve formdaki bozuklukları duzeltmek için kullanılır. Dişlerin ön yüzlerine yapışan porselen yapraklardır. Gerçekten bilinçli bir şekilde yapıldıgında, en konservatif (koruyucu) tedavidir. Ortalama 0,3-0,7 mm diş dokusu uzaklaştırmak yeterlidir. Bazı vakalarda diş dokusundan hiç madde kaldırmaya gerek yoktur. Laminate Veneer Kimlere Uygulanabilir? 1. Yaşın ilerlemesi ile dişin canlılığı ve formu bozulmuş kişilere antiaging amaçlı 2. Dişlerin renginden memnun olmayan, beyazlatma ile istenilen sonuca kavuşamayan kişilere 3. Dişlerinde aralaıklar olan 4. Çok fazla dolgulu dişi olan 5. Aşınmış dişlere 6. Çapraşıklığı olan 7. Dişleri görünmeyen ve görünmesini isteyen, gülüşünü beğenmeyen kişilere laminate veneer uygulanabilir. Laminate Veneer'ın Avantajları: * Estetik gülümseme amaçlı yapılabilecek en konservatif (koruyucu) tedavilerden biridir. * Tüm kurallara uygun birşekilde yapılmış porselen laminaların yuzeyinde bakteri plağı ve taş birikimi minimumdur. * Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez. * Materyal olarak oldukça kırılgandır. Fakat, mineye tam olarak yapıştırıldığında, germe ve çekme kuvvetlerine karşı direnci çok yükselir. * Aşınmaya karşı direnci yüksektir. Laminate Veneer'ın Dezavantajları Nelerdir? Hassas bir tekniktir. İyi bir klinik ve laboratuar çalışması gerektirir. Hekimin ve diş teknisyeninin bu konu üzerine teknik bilgisinin ve eğitiminin tam olması gerekir. Creadenta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Valikonağı Cad. YKB Vakıf Binası No 173 D11/1 Nişantaşı-İstanbul Tel: 0212-2912920-21-22 www.creadenta.com info@creadanta.com

Yayın tarihi: 05.05.2011
« tüm yazıları
Soru Sor
6721
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.