Doktorlar

Kanal tedavisi yapılan dişlere porselen dolgu(Sorularınızın yanıtları)

Kanal tedavisi yapılan dişlere porselen dolgu(Sorularınızın yanıtları)

Dt Duygu Karaosmanoğlu ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorularınızı yanıtlıyor.

Merhaba,kanal tedavisi yapılan dişi kaplamak doğru olur mu,ömrü ne olur,teşekkürler.

Kanal tedavisi yapılan dişlere,porselen dolgu(inley,onley) veya az madde kalmışsa kuron yapılabilir.Doğru bir restorasyon,doğru şekilde yapılırsa çok uzun süre ağzınızda kalabilir.

Merhaba Duygu Hanım diş etlerimde çekilme başladı hatta ciddi bir hal aldığını düşünüyorum. acaba ne yapmalıyım. tekrar eski haline gelmesi mümkün mü. yoksa sadece durdurulabilir mi?

Diş eti çekilmesi geri dönmez,ama yapılacak tedavilerle ve güzel bir bakımla durdurulabilir.Öncelikle muayene olmanız gerekir ve çekilmenin durumu,neden kaynaklandığı belirlenir ve bunu önlemek için ne tür bir tedavi yapılması gerektiğine karar verilir.

Merhaba benim dişimin orta bölümü kırıldı ama bi sorunum yoktu son zamanlarda apse yapıyor ve ciddi anlamda şişlik oluyor antibiyotik kullandım ama apsenin bir bölümü çok sert bi tabaka olrak dişimin dip bölümünde kaldı zaman zaman yine şişiyor ve ağrıyor bahsettiğim hiç gitmeyen sert tabaka kist olabilirmi bilgilendirirseniz sevinirim.

Anlattığınızdan çok büyük bir iltihap olduğu anlaşılıyor.Acilen bir diş hekimine gitmeniz ve dişinize kanal tedavisi yapılması gerekiyor.Sadece antibiyotik kullanmanızın hiçbir faydası olmaz ve dişinizi kaybedebilirsiniz.

Merhaba Duygu hanim, benim sorum su: benim karin bolgemde sanci ve agri var. ozellkle midede yanma ve bagirsak bolgesinde de agri var. nedeni ne olabilir? bu arada sigara da kullaniyorum, gunde yarim paket.simdiden tesekkur ederim, iyi calismalar.

Bir dahiliye uzmanına danışmanızı tavsiye ederim.

Hocam hamile olup olmadığımı bilmiyorum henüz.eğer hamileysem 1 haftalık olmalı.sol üst arka diş etlerim şişti.yemek yiyemiyorumön dişime kadar şiş ve uçuk çıktı dudağımda. sizce nedeni ne olabilir.ne yapmalıyım.teşekkürler

Sizi muayene etmeden net bir şey söylemek çok zor.Öncelikle hamilelik durumunuzun ne olduğunu kesin öğrenmeye çalışın.Diş etinden kaynaklanan bir şey varsa müdahale yapılabilir,fakat dişin kökünden kaynaklanıyorsa ve kanal tedavisi gerekiyorsa ve hamileyseniz bu durum göz önünde bulundurularak bir tedavi yapılır.Mutlaka bir doğum uzmanına danışın ve diş hekiminizle temasa geçmesini sağlayın.

Merhaba 7 yaşındaki çocuğumun dişi çürükten dolayı iltihaplanma yaptı dokturu antibiyotik verdi 5 gün sonra tekrar muayene edecek ve en son çare olarak dişlerin alınıp yerine çıkacak diş bölgesini koruma amaclı koruma yapacağını söyledi. çürük dişlere yada kurtulamayacak derecedeki dişlerin nasıl bir tedavi uygulanır,bu konuda bilgi almak istiyorum.

Çocuklarda ciddi enfeksiyonlara neden olan süt dişleri,ağızda kalabilecek durumdaysa siniri alınıp bırakılabiliyor.Fakat bazen dişin çekilmesi ve diğer dişlerin kaymaması,gelecek dişin de doğru yerleşmesi için yer tutucu yapılması gerekir.Çocuğunuzu muayene etmeden kesin bir tedavi seçeneği verilemez.Dilerseniz başka bir hekime daha danışabilirsiniz.

Creadenta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Valikonağı Cad. YKB Vakıf Binası
No 173 D11/1
Nişantaşı-Istanbul
Tel: 0212-2912920-21-22info@creadanta.com
Yayın tarihi: 18.06.2009
« tüm yazıları
Soru Sor
2601
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.