Doktorlar

Gülümsememizi etkileyen faktörler nelerdir?

Gülümsememizi etkileyen faktörler nelerdir?

Gülüş tasarımı, sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık, doğallık ve fonksiyonu birleştirerek size özel ideal gülümsemeyi planlamak ve yaratmaktır. Burada önemli olan ilk bakışta yeni yapıldığı anlaşılan çok büyük, çok beyaz, fırlak vs. dişler değil tam tersine yapıldığı diğer insanlar tarafından hemen fark edilemeyen kişinin yüzüyle bütünleşmiş dişlerdir. Başarısız bir vaka hemen anlaşılır, görenin ilk dikkatini çeken bölge dişler olur. Estetik diş hekimliği ile yogunlaşmış bir hekim oncelikle hastasına uygulama yapmadan once şu değerlendirmeleri yapmalıdır.

Güncellenme tarihi:

Gülüş tasarımı, sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık , doğallık ve fonksiyonu birleştirerek size özel ideal gülümsemeyi planlamak ve yaratmaktır. Burada önemli olan ilk bakışta yeni yapıldığı anlaşılan çok büyük, çok beyaz, fırlak vs. dişler değil tam tersine yapıldığı diğer insanlar tarafından hemen fark edilemeyen kişinin yüzüyle bütünleşmiş dişlerdir. Başarısız bir vaka hemen anlaşılır, görenin ilk dikkatini çeken bölge dişler olur. Estetik diş hekimliği ile yoğunlaşmış bir hekim öncelikle hastasına uygulama yapmadan önce şu değerlendirmeleri yapmalıdır. 1. Yüz Oranı Uyumlu bir simetrinin olmadığı durumlarda göz tamamen asimetrik olan tarafa doğru kayar. 2. Yaş: Biz yaşlandıkça gülümsememizde küçülür. 3. Cinsiyet: ve erkek gülüşleri arasında önemli farklılıklar vardır. 4. Yüz şekli: Çok yuvarlak, şişman yüzlü bir hastaya uygulanan ince uzun dişler onu daha ince gösterecektir. 5. Ten rengi: Ten rengi yapılacak uygulamanın renginin belirlenmesinde en önemli faktörlerden biridir. 6. Diş Analizi: Diş boyu, diş rengi, form, orta hat gibi dişsel durum ve problemler belirlenmelidir. 7. Dişeti Analizi: En güzel dişler bile sağlıklı ve düzgün şekilli dişetleriyle çerçevelenmemiş ise çekici görünemezler. Diş etlerinizde yapılan tedaviler ve küçük operasyonlar ile estetik olmayan diş etleri düzeltilebilir. 8. Dudak Analizi: Dişlerin dudağa verdiği destek ve kesici dişlerin konumu bir gülüşün yaratılmasında en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Creadenta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Valikonağı Cad. YKB Vakıf Binası No 173 D11/1 Nişantaşı-İstanbul Tel: 0212-2912920-21-22 www.creadenta.com info@creadanta.com

Yayın tarihi: 01.12.2010
« tüm yazıları
Soru Sor
3064
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.