Doktorlar

Dişler iş yaşamını etkiliyor

Dişler iş yaşamını etkiliyor

Yapılan araştırmalara göre; ışık saçan güzel bir gülümseme kişilerin iş yaşantısındaki başarılarını olumlu yönde etkiliyor. Kendine olan güven, çevre ile iletişim artıyor, bu da başarıyı getiriyor. Kişiler yapılan tasarımlardan sonra daha iyi pozisyonlarda, daha üretken, daha sosyal bir iş ve aile yaşantısına kavuşuyorlar . Zira günümüzde sağlık ve estetik her geçen gün insanların gözünde daha büyük bir öneme sahip oluyor. Tertemiz, muntazam ve beyaz dişler ise, karşıdaki insana bu gülüşe sahip insanın temiz, sağlıklı ve kültürlü bir insan olduğunu ilk bakışta hissettiriyor. Bu gülüş kendine güvenin ve saygının bir simgesi olarak algılanıyor.

Güncellenme tarihi:

Yapılan araştırmalara göre; ışık saçan güzel bir gülümseme kişilerin iş yaşantısındaki başarılarını olumlu yönde etkiliyor. Kendine olan güven, çevre ile iletişim artıyor, bu da başarıyı getiriyor. Kişiler yapılan tasarımlardan sonra daha iyi pozisyonlarda, daha üretken, daha sosyal bir iş ve aile yaşantısına kavuşuyorlar . Zira günümüzde sağlık ve estetik her geçen gün insanların gözünde daha büyük bir öneme sahip oluyor. Tertemiz, muntazam ve beyaz dişler ise, karşıdaki insana bu gülüşe sahip insanın temiz, sağlıklı ve kültürlü bir insan olduğunu ilk bakışta hissettiriyor. Bu gülüş kendine güvenin ve saygının bir simgesi olarak algılanıyor. Araştırmalar göstermiş ki, ahenksiz bir gülümsemede gözlerimiz hemen kişinin dişlerine odaklanıyor, bilinç altında o kişinin gülümsemesinde ki uygunsuzluğun sebebini bulmaya çalışıyoruz. Ahenkli bir gülümsemede ise beyninimiz o kişinin hoş bir gülümsemesi olduğunu kaydediyor ve dikkati gözlerine yönlendiriyor. Bu yüzden tanıştığımız kişilerin öncelikle gülüşleri bizi etkiliyor ve güzel dişlerle gülümseyen insanlar iş hayatında ve ilişkilerinde daha başarılı oluyorlar. İş görüşmelerinde bu kişiler karşısındakinin bilinç altına olumlu mesajlar yollayarak öne geçebiliyor. Hiç bir şey sağlıklı ve ışık saçan bir gülümseme kadar, kişiliği, enerjiyi ve güveni ifade edemez. Kısaca söylemek gerekirse gülümsemeniz özgüveninizdir. Etrafımızda beğendiğimiz güzel gülüşlerin pek çoğu aslında sanatsal bir tasarım ürünü Yıllar geçtikçe, dudaklar yerçekiminin etkisi ile sarkıyor, dudak kenarları aşağıya bakıyor (bu da kişiye aksi bir görünüm veriyor) dişlerin boyları aşınıp kısalıyor. Bunun sonucunda üst dişler gözükmüyor ve yaşlı bir ifade meydana geliyor. Dişleri sıktıkça ve yıllar geçtikçe burun ucu çene ucu mesafesi birbirine yaklaşıyor (dikey boyut azalıyor) Dişler üzerinde yapılan bir takım kişiye özel düzenlemeler ile doğal ve genç bir görünüme kavuşmak mümkün. Creadenta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Valikonağı Cad. YKB Vakıf Binası No 173 D11/1 Nişantaşı-İstanbul Tel: 0212-2912920-21-22 www.creadenta.com info@creadanta.com

Yayın tarihi: 20.10.2010
« tüm yazıları
Soru Sor
1851
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.