Doktorlar

Diş taşı temizliği (Sorularınızın Yanıtları)

Diş taşı temizliği (Sorularınızın Yanıtları)

Dt Duygu Karaosmanoğlu ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorularınızı yanıtlıyor.

5.5 aylık hamileyim diş etlerim kanıyor ve şişlik var bunun için doktora gitmem gerekir mi?

Son 3 aya girmeden basit bir diş taşı temizliği yaptırabilirsiniz.Dişetlerinizin şişliği hormonların değişmesinden kaynaklanıyordur.Yine de muayene olmanızda fayda var.

Merhaba sağ yüzümde çok hafif bir şişlik var dr. göz dişimin hafif çürük olduğunu ve apse yapmış olabileceğini söyledi bu durum göz ağrısı yapar mı şu an rovamiycine kullanıyorum yeterli olur mu?

Köpek dişlerindeki ağrı göze doğru yansıyabilir.En yakın zamanda dişinize kanal tedavisi yapılması gerekiyor.Kanal tedavisi konusunda uzman bir hekime danışın lütfen.

Ben bir hafta önce arkada iki tane alt üst kaplama yaptı doktor dişlerimi ama ben çok rahatsız oluyorum kaplam yapılan dişler ağrıyor ve ben her gün ağrı kesıı kullanıyorum bunu doktoruma sordum geçer dedi neden ağrı oluyor geçer mi yoksa olmadım.

Sizi görmeden net bir şey söylemek mümkün değil,ama büyük ihtimalle kesim sırasında dişin sinirine çok yaklaşılmıştır.Ağrınız çok şiddetliyse ve sürekli artıyorsa dişinize kanal tedavisi gerekebilir.Kanal tedavisi konusunda uzman bir hekime danışmanızı tavsiye ederim.

Merhabalar doktor hanım benim öndeki iki dişimde mine zedelenmesi oldu nedeni nedir sizce ne yapmam lazım kaplama sizce uygun mu teşekkürler.

Mine yapısında bir bozukluk,travma,aşırı asitli yiyecekler,yetersiz ağız bakımı,hamilelik sırasında ilaç kullanımı vs..gibi birçok faktör mine yapısında bozukluk yapabilir.Bozukluk dişinizin sadece ön bölgesini etkilemişse kaplama yerine laminate veneer yapılması daha uygun olur.Ama minede ciddi bir hasar varsa kaplama yapılması gerekebilir.Protez ve estetik diş hekimliği konusunda uzman bir hekime danışın lütfen.

Creadenta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Valikonağı Cad. YKB Vakıf Binası
No 173 D11/1
Nişantaşı-Istanbul
Tel: 0212-2912920-21-22info@creadanta.com
Yayın tarihi: 09.04.2008
« tüm yazıları
Soru Sor
2396
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.