Doktorlar

Diş etlerinde şişlik(Sorularınızın Yanıtları)

Diş etlerinde şişlik(Sorularınızın Yanıtları)

Dt Duygu Karaosmanoğlu ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorularınızı yanıtlıyor.

Ağız içi yanak veya diş etlerinde şişlik zararı varmış ne yapmalıyım?

Ağız içinde ve diş etlerinizde sislik olması bir sorun olduğu anlamına gelir. Diş eti iltihabiniz veya bir dişin kökünde sorun olabilir. Mutlaka bir diş hekimine danışın.

Merhaba Duygu Hanım Ben Çapa'da periodontolojide tedavi gördüm. Diş eti çekilmesi sorunum var. Tedavi bitti şimdi porselen dişlerimi çıkartıp yeni köprü tedavisi yaptıracağım..Dişetlerimde herhangi bir sorun yaşar mıyım? Bir de tel taktırmayı düşünüyorum. Bunda da bir sorun olur mu? Teşekkürler.

Protez konusunda deneyimli bir hekime danışırsanız ve her şey olması gerektiği gibi yapılırsa herhangi bir sorun yasamazsınız.Bu ortodonti için de geçerlidir.Diş eti hastalığınız olduğu için ağız bakımınıza çok önem göstermelisiniz ki hastalığınız daha fazla ilerlemesin ve durağan kalsın.Mutlaka diş ipi kullanın ve kontrollerinize gidin.Dişeti sağlığı,protezinizi ve ağzınızdaki diğer dengeleri çok etkileyen bir durumdur.

Merhaba Ben Almanya'dan katılıyorum Sorum: Oğlum 7 yaşında ve 3 yaşında ön dişlerini çektirmiştik. Çünkü çürüktü sebebi bizdik; çünkü ari sütü verdik ama dişlerinin gelmemesi neden veya ne kadar süre var normal dişin gelmesine.

6-7 yaş gibi sürekli dişler sürmeye başlarlar, fakat bazı çocuklarda bu sure biraz daha geç olabiliyor.Biraz daha bekleyebilirsiniz(6 ay-1 yıl gibi).

Sürekli dişlerin bakımı çok önemlidir, Yerlerine başka diş gelmeyecek. Bu nedenle çocuğunuza diş fırçalama alışkanlığını (özellikle gece yatarken) kazandırmanız çok önemli.

Merhaba benim sorunum üst dişlerimin yamuk olması bundan çok rahatsızlık duyuyorum tel taktırsam 4 diş için taktırmak istemiyorum bana başka bir şey önerebilirseniz fiyatlarını da öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sizin için en ideal tedavi şekli laminate veneerler olacaktır. Fiyatı kullanılan malzeme,çalışılan laboratuar ve yapan kişinin tecrübe ve becerisi belirler. O yüzden net bir fiyat vermem zor. Önemli olan kalite ile fiyat oranın doğru olmasıdır. Bu konuda araştırma yapmanızı öneririm.

Eşim gece uykusunda çenesini dişlerini çok sıkıyor. Uyandığında çenesinin ağrıdığını söylüyor. Nedeni nedir?

Diş sıkma ve gıcırdatma çok ciddi bir sağlık sorunudur.Esiniz geceleri aşırı bir kuvvetle dişini sıkıyor, bu da diş ve cevre dokularına ağrı olarak yansıyor. Diş sıkmanın spesifik bir nedeni yoktur. Fakat stres gibi birçok faktörün bunu tetiklediği düşünülür.Kişinin kişilik yapısı da çok önemlidir. Agresif, aceleci, titiz kişilerde daha çok görülür.Dişlerinin kapanışı düzgün olmayan kişilerde ve ebeveynleri diş sikan çocuklarda da bu sorun görülebilir. Mutlaka bir diş hekimine danışmalı ve gece plağı yaptırmanızı tavsiye ederim.

Creadenta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Valikonağı Cad. YKB Vakıf Binası
No 173 D11/1
Nişantaşı-Istanbul
Tel: 0212-2912920-21-22info@creadanta.com
Yayın tarihi: 04.01.2008
« tüm yazıları
Soru Sor
5085
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.