Doktorlar

Bebeklerde diş bakımı (Sorularınızın Yanıtları)

Bebeklerde diş bakımı (Sorularınızın Yanıtları)

Dt Duygu Karaosmanoğlu ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorularınızı yanıtlıyor.

Dişeti çekilmeleri ve tedavi yöntemleri nelerdir? Tedavinin zorluk dereceleri nelerdir? Teşekkürler.

Dişeti tedavisi yöntemlerinin en basit olanı temizliktir.Daha derin çekilmeler ve cepler var ise küretaj ve flap operasyonu yapılabilir.

Ağız kokusunu nasıl giderebilirim?

Ağzınızda dolgu, diş taşı veya gömük diş vs.. varsa bunlar ağız kokusuna neden olabilir.Eğer ağız bakımınız eksiksiz ise sindirim sistemi ile ilgili bir sorununuz olabilir.Öncelikle bir diş hekimine danışmanızı tavsiye ederim

Merhabalar, benim 7,5 aylık bir oğlum var ilk dişlerini 4,5 aylıkken çıkardı. Şimdi üstten dişi çıkıyor ama üst önlerden değil. Sağ üst önün yanındaki patladı. Normal mi? olabilir mi? nedeni ne olabilir? Yapmamız gereken bir şey var mıdır? Çok teşekkürler.

Bazı çocuklar farklı zamanlarda ve farklı sıra ile diş çıkartabiliyor.Bunu nedeni tam olarak bilinmiyor,ama endişelenecek bir şey yok.Normal ağız bakımını yapmanız yeterli.

Merhaba benim yaşım 21 dişlerimin durumundan rahatsız oluyorum dişlerimin arası çok seyrek ama sağlıklılar bu laminate veneer yaptırmak istiyorum ama bu yöntemde diş çekmek gerekiyor mu?Bir de fiyatını soracağım ama görmeden bir şey diyemeyiz diyeceksiniz ama yaklaşık bir fiyat söyler misiniz ön üst ve alt dişlere yaptırıldığında.

Bu yöntemde diş çekilmiyor,sadece dişlerin üzerinden bir miktar aşındırma yapılıyor.Fiyatlar çalışılan laboratuara ve yapılan işleme göre değişiklik gösterir.Ama önceliğiniz fiyat değil,yapılan işe önem verilmesi ve hekiminize güven olmalıdır.

Merhaba sayın hocam siz değerli hekimlerimiz olmasa biz ne yapardık kim bilir her şeyden önce size teşekkür ediyorum ben dişlerime çok dikkat eden biriyim ve dişlerim çok güzel ama uçları grileşti ..tekrar aynı rengine dönmez mi ??yani eski haline dönmesi için bir şey yapılamaz mı? Teşekkürler hocam!!

Dişlerinizin ucu aşındığı için şeffaflığına bağlı olarak gri gibi duruyor olabilir. Öncelikle diş hekiminize başvurup bunun neden olduğunun bulunması gerekiyor. Nedene göre hekiminiz size tedavi seçeneklerini sunacaktır.


Benim 3 ön dişim baya çürük artık psikolojim bozuldu kanal tedavisi dolgu vs uygulanır mı maliyeti ne kadardır lütfen yanıtlayın şimdiden teşekkürler.

Bu tedavilerin ücreti değişkenlik gösterir.Kaliteli ve ekonominize uygun bir hekim araştırabilirsiniz.Ayrıca üniversite hastanelerine de danışabilirsiniz.

Merhabalar. Ben 22 yaşındayım. Üst ön dişlerimin yanındaki dişim hala süt dişim ve üstünden başka bir diş çıktı. Oldukça belirgin durumda. Alttaki dişi çok rahatsız ediyor ve iki diş arasına doğru büyüme yapıyor. Bununla ilgili nasıl bir tedavi uygulanır veya nasıl bir tedavi önerirsiniz? Şimdiden Teşekkürler...

Süt dişinizin çekilmesi ve üstteki sürekli dişin yerine sürdürülmesi gerekir.Bir ortodontiste danışmalısınız.

Porselen kaplı diş yada köprünün altındaki diş çürür mü?

Porselenin kenarında bir açıklık varsa buradan sızıntı yaparak cürüme olabilir. İyi bakmaz iseniz çok iyi bir kuronun bitim yerinden bile çürüme olabilir.

14 aylık bebeğimin 12 tane dişi var bu normal mi? Yoksa daha mı fazla olması lazım.

Her şey normal.Bebeğiniz 2,5-3 yaşına kadar süt dişlerini tamamlayacaktır.Endişelenmenize gerek yok.

Eşimin diş etinde kişi var bu korkulacak bir şey mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu önemli bir sorun. Zamanla oradaki iltihap büyüyebilir ve yan dişlere de zarar verebilir.Bir diş hekiminize danışmalısınız.

Hocam benim sorunumla ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ederim benim sorunum iki tane dişim çürük olmadığı halde sallanıyor doktora gittim bir şey yapamayız dediler sadece temizlediler bu yöntem beni tatmin etmedi sizce ne yapabilirim öneriniz ne olabilir?

Sizi görmeden net bir şey söylemek zor,ama sorunuzdan dişeti hastalığınız olduğu anlaşılıyor.Bir dişeti uzmanına(periodontolog) danışmalısınız.

Ön üst dişlerimden birisi kaplama fakat intihaplı son zamanlarda ağrı yapıyor diş hekimim çekelim diyor ben istemiyorum kanal tedavisi ile kurtaramaz mıyız? Teşekkürler.

Sizi görmeden net bir şey söylemek mümkün değil,ama bir kanal tedavisi uzmanına danışıp fikrini alabilirsiniz.

Oğlum 8.5 yaşında süt dişlerinin çoğunu düşürdü ve yenileri çıktı.biz tamam hepsi çıktı daha çıkmaz diyorduk ki şimdi sol alt köpek dişinin sallandığını ve ağrıdığını söylüyor. Bu arada dişlerin de hiç çürük yok. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Süt dişlerinin düşmesi ve sürekli dişlerin yerini alması çocuklarda 6 ile 12 yaşları arasındadır.Çocuğunuzun alt kopek dişinin sallanması son derece normal yapmanız gereken hiç bir şey yok.Çocuğunuzun diş fırçalama alışkanlığının devam etmesi ve düzenli diş hekimi kontrollerine gitmesi yeterli olacaktır.

Azı dişleri düşer mi?

Süt azı dişleri düşer ve yerine kalıcı küçük azı dişleri gelir.Bu çocuklarda 9-12 yaşlarında gerçekleşir.

Sivri diş nasıl düzelir?

Çok fazla bir sivrilik yoksa biraz aşındırma yapılabilir.Ama hassasiyete neden olabilecek bir aşındırma gerekiyorsa laminate veneer yapılması gerekir.Bu yöntemle istediğiniz değişikliği yaptırabilirsiniz.

Creadenta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Valikonağı Cad. YKB Vakıf Binası
No 173 D11/1
Nişantaşı-Istanbul
Tel: 0212-2912920-21-22info@creadanta.com
Yayın tarihi: 09.01.2008
« tüm yazıları
Soru Sor
4601
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.