Doktorlar

20'lik diş etlerimde şişlik (Sorularınızın Yanıtları)

20'lik diş etlerimde şişlik (Sorularınızın Yanıtları)

Dt Duygu Karaosmanoğlu ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorularınızı yanıtlıyor.

20'lik diş etlerimde şişlik ve dilimde beyazlama vardır fırçalıyorum ama tamamen geçmiyor cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

20 yaş dişlerinizin çevresinde iltihabı bir durum olabilir. Yediğiniz içtiğiniz gıdalar dilde renk değişimine neden olmuş olabilir. Eğer bir sure sonra geçmez ise üniversite hastanelerinin ağız hastalıkları bölümüne başvurabilirisiniz.

Merhaba hocam, geçenlerde bir yerde soğuk bir kola içmiştim.dişim çok ağrıyor geçer bir kaç güne diye bir hekime gitmedim. şimdi işe geçmedi nereden baksak 1 hafta oldu sıcak yada soğuk bir şey içince sızlıyor. Şimdiden teşekkürler.

Soğukta olan hassasiyet dişinizde çürük olduğunu gösteriyor, sıcak ağrısı da bu çürüğün derin olduğunu. En kısa zamanda diş hekiminize gitmenizi öneririm.


Antalya'da en sağlıklı şekilde nerede Laminate Veneer yaptırabilirim?

Maalesef size yardımcı olamıyorum. Bildiğim bir yer yok.

On 12 diş fiyatı tüm dişler laminate veneer fiyatlarını gönderirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Laminate veneer tedavisini pek çok farklı yerde farklı fiyatlara yaptırtabilirsiniz. Sabit bir fiyat yok. Yaklaşık 300 euro- 500euro arasında değişen fiyatlara lamina yapılıyor.


İyi akşamlar hocam benim 8 yaşındaki kızımın ağzında bazı sabahlar çok ağır bir koku alıyorum ne yapabilirim şimdiden teşekkür ederim.

Pedodonti konusunda uzman bir doktora görünmenizi öneririm. Çürük olabilir.

Kanal dolgusu kök diş ameliyatından öncemi yapılır sonra mı?

Bu yapılacak tekniğe göre değişir. Operasyondan öncede yapılabilir, operasyon anında da.

Merhaba ben 17 yaşındayım. Alt dişlerim aralanmaya başladı. Neden olabilir? Tedavisi var mıdır? Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

Görmeden net bir cevap vermek maalesef zor. Arkadan diş çekimi oldu ise öndeki dişler arkaya doğru kayıyor olabilir, diş sıkıyor olabilirisiniz veya çürük nedeni ile kontak noktaları gitmiş olabilir.

12 haftalık hamileyim ağzımda kokular oluşuyor.bu neden kaynaklanıyor.

Hamilelikte hormonal nedenlerden dolayı ağız içinde de bir takım değişiklikler meydana geliyor. Bakımı artırmanız gerekiyor. Mutlaka 6 ayda bir temizlik için hekiminize gidin, ayrıca uruk ve 20 yas dişleri açısından muayene olmanızı öneririm.

Creadenta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Valikonağı Cad. YKB Vakıf Binası
No 173 D11/1
Nişantaşı-Istanbul
Tel: 0212-2912920-21-22info@creadanta.com
Yayın tarihi: 25.12.2007
« tüm yazıları
Soru Sor
2585
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.