Doktorlar

Yeni zayıflama ilacı 'Alli' piyasalara giriyor

Yeni zayıflama ilacı 'Alli' piyasalara giriyor

İlacın tüketiminde bilinçli olmak konusunda bir uzman olarak uyarıyorum.

Zayıflama uğraşları süren, her geçen gün farklı yolu deneyen, bilinen tüm merkezleri ve metodlarını deneyen diyet fanatiklerinin repertuvarına bir yenilik daha yarın ekleniyor.

FDA tarafından onay alan, xenical benzeri etkisiyle bilinen Alli isimli ilaç 15 haziran 2007 Cuma günü raflardaki yerini alıyor. Reçetesiz temin edilebilecek bu ilaç diyet yapanların başarısını yüzde 50 oranında artırıcı gücüyle pazarlanmakta.

Yediklerinizle alınan yağın bir kısmını sindirilmeden atılmasına yardımcı olduğu söylenen ilaç, ayrıca kişiye özel zayfılama programları da öneren internet üzerinden diyetler sunan bir hizmetle birlikte pazarlanmaktadır. Alli içerisindeki aktif bileşenler sindirim sisteminde doğal bazı enzimlere tutunarak, daha küçük parçalara ayrılmalarını engellenerek yediklerimizle alınan besinlerdeki yağın çeyreğini atarak kalori kısıtlaması yapmaktadır.

Sindirilemeyen yağ absorbe edilemeyerek dışkı yoluyla atılmaktadır. Dolayısıyla bu ilacı kullananlar fazla yağ alımına devam ettikleri takdirde yağlı dışkı gibi istenmeyen barsak sorunları yaşayabilmektedir. Öte yandan gaz, aşırı tuvalete çıkma gibi durumlarda yaşanabilmektedir. Online olamadığınız durumlarda da sizlere ilaçla birlikte verilen rehberler eşlik etmektedir.

Hazır olduğunuzda, kalori ve yağ kısıtlaması yapmaya gerçekten kararlı olduğunuzda başlamalısınız sloganıyla piyasalara sunulan ilacın tüketiminde bilinçli olmak konusunda bir uzman olarak uyarıyorum. Bir süre sonra ülkemizde de pazarlanabilecek bu ve benzeri ilaçlar her zaman doctor kontrolünde kullanılmalıdır.

Hiç bir yan etkisi yokmuş gibi, mucizevi şekilde pazarlanan bu ilaçların her ne kadar reçetesiz satılacak olsa dahi yine de uzman kontrolünde gerekiyorsa kullanılmasında fayda vardır. Sağlıklı zayıflamanın en sağlıklı ve doğru yolu kişisel ihtiyaçlarınıza yönelik diyetlerle, performansa yönelik egzersiz programı ile uzun vadeli sonuçlar almaktır. Lütfen her konuda bilinçlenin doğru kaynaklardan bilgi alın ama her duyduğunuzu hayata geçirmeyin. Mutlaka içerisinde diyetisyen, doktor bulunan bir ekibin desteğini alın.

Diyetisyen Berrin Yiğit
Akkavak Sok. Halil Bey Aptmanı
No: 31 D: 29 - 30 Nişantaşı
(0212) 291 75 15 – 16
Yayın tarihi: 15.06.2007
« tüm yazıları
Soru Sor
7526
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.