Doktorlar

Yeni yılda yenilenin!

Yeni yılda yenilenin!

Yeni yıl,hayata dair yeni hedefler koyulan heyecan verici bir atmosfer sunar. İşte fırsat bu fırsat diyip hemen doğru yöne sapmak elinizde....

Güncellenme tarihi:
2011'e günler kala önce istediklerinizi keşfedin, öncelikler listenizi hazırlayın ve adımları atın. Sadece hayal etmek ne istediğini bilmek bile şimdiden size umut vermiyor mu? Düşünün yaş ilerledikçe zaman aleyhinize işliyor, işler tersine akıyor o zaman fazla vakit geçirmeden bu yılı nasıl geçirmek istiyorsanız programınızı yapın. Zamanın ilerlemesi demişken hadi bir şeye açıklık getirelim. Yaş ilerledikçe metabolizma yavaşlıyor derler, evet doğru ama iyi haber şu ki bu o kadar da abartılacak bir durum değil. 30'lu yaşlardan sonra her 10 yılda % 2-4 daha yavaşlarsınız. Bu o kadar da yüksek bir rakam değildir. Ama menapoz, andropozda durumun daha da vahimleştiğini düşünürsek biraz daha az ya da çok hareket etmelisiniz. Yedikleriniz sağlık ve bedeninizin göstergesidir. En kolay şekilde fazla düşünmeden formda ve sağlıklı olmak mı istiyorsunuz o zaman gıdaların en doğal ve basit hazırlanmışlarını terci edin. Günümüzde geleneksel değil ,endüstriyel besleniyoruz, ihtiyaçtan fazla yiyor ve az harcıyoruz, hızlı yaşıyoruz bunun sonucu hastalanıyoruz. Bu nedenle 2011'de gıdaları en doğal halleriyle tüketin, çeşitli beslenin sakın kalori bombardımanı kolay yemeklere olan düşkünlük tuzağına kapılmayın. Düşünün modern mutfak doğal kaloriyi 10 kat arttırabiliyor. Ortalama 100 kalorilik bir patates korkulu rüyamız oldu adeta. Hadi adım adım bakalım kalori yolculuğuna; Doğal hali = 100 kalori Kızardı = 600-500 kalori Paketlendi (cips) = 500-600 kalori Kumpir (mayonezli) = 1000 kalori "Hastalık yok hasta vardır." ' Doğru diyet yok kişiye uygun mönü' vardır sözlerini benimseyin. Size özel gıdaları öğrenmek için gerekli testleri, vücut yağ analizi ölçümlerini yaptırın vücudu temizleyen, besleyen, yenileyen yiyecek ve içeceklerle tanışın. Özellikle karaciğerinize iyi bakın. Karaciğer vücudu temizleyen, besleyen bir ana gibi fedakar bir organdır. Sıkıntı halinde tepki vermeyen bir yapıya sahip olduğundan daha ciddi tablolar gelişebilir. Dikkate alınacak iki husus, sürekli yorgunluk ve istemsizliktir. Enginar, deve dikeni, havuç ve hindiba gibi karaciğer dostu gıdaları tüketin. Yediğinizi, içtiğiniz her şey karaciğeri ziyaret eder.
Yayın tarihi: 22.12.2010
« tüm yazıları
Soru Sor
3279
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.